Боротьба з борщівником на території району

За останні роки на території України поширився шкідливий бур’ян – борщівник Сосновського. На жаль, чималі площі цієї рослини є й на території нашого Ужгородського району, а саме: – обабіч доріг, річок, лісів та земельних ділянках, які не обробляються.

Борщівник – чужинний вид, який агресивно розростається, стрімко поширюється, заміщує аборигенні рослини і становить загрозу природному біорізноманіттю та природним середовищам існування, виступаючи агентом їхніх змін або деградації.

З метою локалізації та ліквідації борщівника Сосновського на території району розпорядженням голови державної адміністрації від 15.02.2019 № 44 був затверджений план заходів щодо знищення багаторічної рослини борщівника Сосновського протягом 2019–2022 років. Рекомендовано головам Середнянської селищної, сільських рад передбачити у місцевих бюджетах кошти для проведення ліквідації осередків борщівника Сосновського на їхніх територіях та забезпечити виконання прийнятих заходів.

Встановлено, що для боротьби з борщівником Сосновського існують різні методи: механічні та хімічні. Для того, щоб механічний метод був ефективний, потрібно систематично підрізувати корені на глибині 8-12 см, та багаторазово підкошувати паростки, які відростають.

     Нагадуємо про суворе дотримання правил безпеки при скошуванні борщівника!

Ця рослина небезпечна для людини. Через те, що стебла, листя і квіти борщівника містять фурокумарини, які під час контакту зі шкірою людини провокують важкі, подібні до опіків, дерматити, борщівник не культивують вже більш ніж 30 років. Контакт соку борщівника з тілом людини може спричинити опіки різного ступеня. Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Час його появи — від кількох годин до кількох діб. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини спершу не дає жодних неприємних відчуттів. При ураженні великої ділянки тіла людину лихоманить, нудить, підвищується температура. Борщівник Сосновського викликає й алергічні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи. Якщо сік борщівника таки потрапив на шкіру, необхідно уражену ділянку одразу промити водою з господарським милом. Якщо ж з’явилися опіки, необхідно звернутися до лікаря.

Остання зміна сторінки: 22-10-2019 14:44