СКИНУТИ

Оголошення

Відповідно до розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації та у зв’язку зі святкуванням Пасхи за Григоріанським календарем  головою райдержадміністрції прийнято розпорядження  про перенесення в порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників райдержадміністрації робочий день з понеділка - 22 квітня 2019 року, на суботу – 25 травня 2019 року.

Рекомендувати підприємствам, установам та організаціям району у порядку і на умовах, встановлених законодавством, перенести робочий день з понеділка - 22 квітня 2019 року, на суботу – 25 травня 2019 року.

Відповідно до листа Посольства Республіки Казахстан в Україні повідомляємо, що відповідно до Указу Президента Республіки Казахстан К.-Ж.К.Токаєва № 6 від 23 березня 2019 року, столиця Республіки Казахстан перейменована в місто Нур-Султан.

У зв’язку з цим, казахстанська сторона просить українську сторону надалі керуватися новим найменуванням столиці Республіки Казахстан при здійсненні двосторонніх міждерджавних відносин по всьому спектру співпраці.

У контексті виконання Експортної стратегії України („дорожньої карти” стратегічного розвитку торгівлі) на період 2017-2021 років, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1017-р, Мінекономрозвитку України здійснює опитування експортерів про ефективність заходів підтримки експортерів та комунікації органів державної влади щодо доступної державної підтримки за посиланням http:bit.ly/2TJ1ZgJ.

Просимо Вас долучитися до вказаного опитування для забезпечення оптимального балансу співпраці влади ти бізнесу.

Відповідно до листа Мінрегіонбуду України від 29.03.2019 7/10.2/5263-19, інформуємо про наступне.

Урядом України 27.03.2019 прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України № 200-р „Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р.№ 1023”.

Зазначеним актом внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1023 „Про визначення державного підприємництва зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго” постачальником “останньої надії”, доповнивши його пунктом 3 такого змісту:

“3. Рекомендувати державному підприємству зовнішньоекономічної діяльності Укрінтеренерго з 1 квітня 2019 р.:

укласти договори про постачання електричної енергії за вільними цінами з усіма споживачами, постачання ким здійснювалось з 1 січня 2019 р. постачальником “останньої надії”, за умови відсутності у зазначених споживачів укладених з 1 квітня 2019 р. договорів про постачання електричної енергії з іншим електропостачальником;

врегулювати питання щодо заборгованості за електричну енергію перед державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності „Укрінтеренерго”, яка виникла у зазначених споживачів, шляхом укладання договорів про реструктуризацію заборгованості, що утворилися на 1 квітня 2019 р. за договором постачання електричної енергії “останньої надії”.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини другої статті 52 Закону України „Про Кабінет Міністрів України” розпорядження Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.

Крім того, акти Кабінету Міністрів України оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України.

Зазначене розпорядження Кабінету Міністрів України розміщено на офіційному веб-сайті Уряду України за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmini-do-rozporyadzhennya-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-12-grudnya-2018-r-1023.

До відома керівників підприємств, установ та організацій  Ужгородського району!

З січня місяця 2019 року триває підготовка „Австрійсько-Українського Бізнес-Форуму & В2В Платформи”. Захід відбудеться 20 травня 2019 року у м.Відні Федеративної палати економіки Австрії (Віднерхауптштрасе 63).

Співорганізаторами форуму виступають Федеративна палата економіки Республіки Австрії і Торгово-промислова палата України.

Австрійська сторона в черговий раз підтвердила свою зацікавленість щодо спеціалізації форуму, а саме:

-торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво з українськими регіонами;

- співробітництво з представниками українського бізнесу з найбільш розвинутих та перспективних секторів української економіки – сільського господарства, сектору інформаційних технологій, енергоефективності та відновлювальної енергетики, виробництва споживчих товарів.

Торгово-промисловою палатою України розпочато реєстрацію українських учасників форуму, яку можна знайти за посиланням: https://goo.gl/forms/y2n26Tf5nGZSAhX2або безпосередньо на сайті ТПП України у розділі „Події”.

Організаційні умови участі у заході передбачають сплату організаційного внеску у розмірі 3 тисяч гривень за кожного учасника. Транспортні витрати і проживання здійснюються за рахунок учасників заходу.

Торгово-промислова палата України готова надати допомогу щодо бронювання проживання та придбання авіаквитків.

Додатково інформуємо, що реєстрація учасників до 15 квітня 2019 року. Пропозиції щодо виступів і презентацій необхідно надсилати на адресу: bgn-ier@ucci.org.ua до 10 квітня 2019 року.

Робочі контакти щодо участі делегації в Українсько-австорійському економічному форумі пропонується підтримувати з координатором заходу від ТПП України – керівником дирекції міжнародного співробітництва Болдирь Геннадієм Миколайовичем: bgn-ier@ucci.org.ua

Повідомляємо, що в Тернопільській області проводиться Міжнародний інвестиційний форум „Тернопільщина Invest” (далі -Форум),участь у якому щорічно беруть понад 500 представників: дипломатичного корпусу, українського та іноземного бізнесу, органів місцевого самоврядування.

Цьогорічний форум відбудеться 23 травня 2019 р. Збаразькому замку, де буде представлено інвестиційний і туристичний потенціал Тернопільської області, відбудуться презентації актуальних інвестиційних проектів.

Детальна інформація доступна на фейсбук сторінці Форуму TernopilRegionInvestmentForum@ternopilregioninvestта веб-сторінці http://www.te-invest.com.

З метою забезпечення надійної охорони державного кордону України організації цілеспрямованої діяльності з профілактики адміністративних правопорушень у межах нормативно визначеної території прикордонної смуги, Ужгородського контрольованого прикордонного району, пунктів пропуску через державний кордон в період з «01» квітня 2019 року по «07» травня 2019 року на ділянці відділів прикордонної служби «Ужгород» та «Тиса» буде проведено оперативно-практичні заходи«Профілактика».

В основу зазначених заходів покладено комплексне застосування різнорідних сил та засобів у взаємодії із правоохоронними підрозділами та органами місцевого самоврядування щодо попередження, своєчасного виявлення і припинення правопорушень, протидію яким законодавством України віднесено до компетенції Держприкордонслужби України, викриття причин і умов, які сприяють їх учиненню.

Основні зусилля в проведені вказаних оперативно-практичних заходів спрямувано на:

- забезпечення надійної охорони державного кордону України та реалізації законодавчо наданих Держприкордонслужбі України правових повноважень на території прикордонного простору;

- встановлення та усунення причин і умов, що призводить до скоєння адміністративних правопорушень віднесених до компетенції Держприкордонслужби України, зниження рівня протиправної діяльності в прикордонному просторі, забезпечення дотримання прав та свобод громадян в ході повсякденної службової діяльності підрозділів охорони державного кордону;

- координації та забезпеченні належної взаємодії підрозділів охорони державного кордону з правоохоронними та взаємодіючими органами під час профілактики адміністративних правопорушень;

- формуванні правосвідомості у жителів прикордоння та осіб, які перетинають державний кордон України, забезпеченні участі громадськості в заходах із протидії адміністративним правопорушенням у прикордонному просторі.

Цієї п’ятниці, 22 березня, в Ужгороді стартує Всеукраїнський фестиваль «Історія:UA», приурочений до 80-ї річниці проголошення Карпатської України.

Впродовж двох днів, 22 та 23 березня, науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, митці у власній інтерпретації популяризуватимуть знання про минуле.

Урочисте відкриття фестивалю за участі організаторів та почесних гостей відбудеться 22 березня о 13:00 в атріумі Закарпатської облдержадміністрації. У цей же день пройде презентація інформаційно-просвітницьких стендів «Карпатська Україна», семінар «Без брому і нафталіну. Як говорити з молоддю про минуле» та круглий стіл «Історія українського державотворення на Закарпатті. Як робити минуле популярним» за участю науковців, журналістів, краєзнавців. Також о 17:00 у прес-центрі Закарпатської ОДА відбудеться презентація журналу «Локальна історія», а о 18:30 у приміщенні ректорату Ужгородського національного університету демонструватимуть фільм «Позивний Бандерас». Після кінопоказу глядачі зможуть поспілкуватися з творчою групою та акторами стрічки.

Завершиться фестиваль 23 березня великим гала-концертом на Театральній площі в Ужгороді за участі гуртів ROCK-Н та KOZAK SYSTEM.

Фестиваль «Історія:UA» під гаслом «Історія без брому і нафталіну» Український інститут національної пам’яті започаткував у 2017 році. Наразі відбулося вже три тематичних івенти – два в Києві та один у Запоріжжі.

Програма Фестивалю додається. За перебігом фестивальних подій також можна на сторінці у мережі Facebook https://www.facebook.com/events/2467796386783937/

 

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124.

Передбачено при перерахунку пенсії з 1 березня 2019 року застосовувати коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу), з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсій в розмірі 1,17.

З 1 жовтня 2017 року після проведенняосучаснення раніше призначених пенсій, по пенсійних справах, призначених по 31.12.2017,застосовано показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3764,40 грн.

3764,40 грн. х 1,17= 4404,35 грн. – показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується при перерахунку пенсій з 1 березня 2019 року.

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягатиме 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Постановою Кабінету Міністрів України “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році” від 20.02.2019 №124, передбачено також виплату одноразової доплати до пенсії особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, розмір якої станом на 1 березня 2019 року не перевищує 1669 грн. 20 коп. (з урахуванням надбавок, підвищень та доплат крім пенсій за «за особливі заслуги перед Україною») та мають необхідний для призначення пенсії нормативний страховий стаж (жінки – 30 років а чоловіки – 35 років (для осіб, яким пенсії призначені до 01.10.2011 – 20 і 25 років відповідно).

Виплата одноразової доплати до пенсії  буде  проведена рівними частинами у березні та квітні 2019 року.

Розмір одноразової доплати до пенсії визначено в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 року та збільшеного на коефіцієнт 1,61, а саме 1497 грн. х 1,61= 2410,17грн.

Таким чином, пенсіонери, які мають повний страховий стаж та після перерахунку розмір пенсії не буде перевищувати 1669,20грн. отримають одноразову доплату до пенсії у березні 1205,09 грн. та у квітні — 1205,08 грн.

Для кожного пенсіонера розмір підвищення з 1 березня 2019 року буде визначатися в автоматизованому режимі окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати з якого провадиться обчислення пенсії. 

За проведенням перерахунку не потрібно звертатися до органів Пенсійного фонду України, перерахунок буде проведено за матеріалами пенсійних справ.