З 02 квітня 2018 р. розпочато прийом документів від державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування на навчання за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування», у тому числі за програмами «Публічне управління об’єднаними територіальними громадами» та «Публічне управління та адміністрування у смарт-сіті».

У відповідності до пунктів 10 та 14-16 «Порядку прийому на навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» галузі знань «Публічне управління та адміністрування», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 р. № 789, та «Правил прийому на навчання до Національного університету «Львівська політехніка» у 2018 році»:

1. На навчання за державним замовленням приймаються державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, які здобули ступінь вищої освіти магістра, спеціаліста або бакалавра, працюють в органах державної влади на посадах, що належать до 6-9 групи оплати праці,або місцевого самоврядування на посадах, що віднесені до п’ятої - сьомої категорії, мають стаж служби в органах державної влади або місцевого самоврядування не менш як один рік, не досягли на момент подання документів 45 років (для навчання вечірньою або заочною формою). Тривалість навчання складає 30 місяців ( 5 семестрів).

Можливе навчання за кошти фізичної або юридичної особи. Оплата проводиться посеместрово. Вартість одного семестру навчання складає 5 тис. грн., загальна вартість – 25 тис. грн.

2. Прийом документів здійснюється з 02 квітня до 11.00 год. 26 липня 2018 року. До заяви про вступ на навчання додаються чотири кольорові фотокартки розміром 3 x 4 сантиметри, а також копія трудової книжки, завірена відділом кадрів, дві копії диплома про вищу освіту та додатка до нього, паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків. Військовий квиток (для військовозобов’язаних) пред’являється особисто. Вступники, які здобули відповідний ступінь вищої освіти за кордоном, подають також довідку про визнання іноземного документа про освіту, що проводиться МОН в установленому порядку.

Зразок заяви розміщено на сайті навчально-наукового інституту адміністрування та післядипломної освіти (http://ipk.polynet.lviv.ua/nnipdo)

3.Конкурсний відбір осіб на навчання здійснюється за

результатами вступних випробувань з основ держави і права, основ

економіки, іноземної мови та співбесіди з питань, що стосуються

державного управління. Програма вступних випробувань розміщена на сторінці навчально-наукового інституту адміністрування та післядипломної освіти на сайті «Львівської політехніки» (http://lp.edu.ua/iapo/programy-vstupnyh-vyprobuvan-magistr).

Вступні випробування проводяться з 27 до 31 липня 2018 р. Рішення про зарахування осіб на навчання за державним замовленням за результатами вступних випробувань приймається до 25 серпня 2018 р. після погодження із Національним агентством України з питань державної служби.

Навчання розпочинається з 01 вересня 2018 року.

Урядом встановлено форму та порядок подання нотаріусами звітів про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Про це йдеться в постанові КМУ від 28.03.2018 р. №212 (опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» №65 від 4 квітня 2018 року).

Згідно з постановоюнотаріуси щокварталу до 20 числамісяця, наступного за звітним кварталом, зобов’язані подавати органам Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за затвердженою формою.

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

При посвідченні договорів купівлі-продажу нерухомого майна нотаріус здійснює перевірку сплати покупцем збору та витребовує відповідні документи.

Частиною 14 статті 8 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що на обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України протягом 10 робочих днів нотаріусом надаються довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Форма звіту про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна містить інформацію про кількість укладених договорів купівлі-продажу нерухомого майна, вартість такого майна та суму сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Звіт подається до Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Загорська, 2, 88017.

Оскільки Постанова № 212 набрала чинності 4 квітня 2018 року, то звіт подається до 20 квітня 2018 року.

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації наголошує щодо необхідності дотримання сільгосптоваровиробниками встановлених вимог стосовно оброблення сільськогосподарських культур та земель пестицидами і агрохімікатами для мінімізації їх впливу на популяцію бджіл.

Також, звертаємо увагу на наявність зручних для використання як пасічниками так і сільгосптоваровиробниками інтернет-ресурсів, зокрема, система моніторингу «GRAND EXPERT» (веб-сайт: www.grand.expert), використання яких покращить взаємну комунікацію та стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.

Факультет податкової міліції Університету державної фіскальної служби України, виховуючи молодь в дусі національно-патріотичної свідомості та відданості присязі понад 20 років, ефективно та якісно проводить підготовку фахівців по захисту економічних інтересів Держави.

Навчання відбувається за унікальними по змісту освітніми освітніми програмами підготовки випускників навчальних закладів, а саме шкіл, ліцеїв, коледжів, училищ, технікум та ветеранів-учасників АТО.

З метою підготовки фахівців по боротьбі з фінансовими злочинами Факультет податкової міліції Університету державної фіскальної служби України запрошує на навчання абітурієнтів.

Адреса: вул.Університетська, 31, м.Ірпінь, Київська область, 08201, тел./факс +38(04597)60-294., 11.02@nusta.edu.ua

Відповідно до розпорядження  голови Закарпатської обласної державної адміністрації 30.03.2018 № 198 „Про оголошення та проведення в області конкурсу з визначення програм (проектів,заходів), розроблених інститутами громадського суспільства у сфері туризму та курортів, для виконання (реалізації) яких надається  фінансова підтримка”  утворено конкурсну комісію та оголошено конкурс на визначення кращих програм (проектів) у сфері туризму та курортів для реалізації яких може надаватись фінансова підтримка.          

За додатковою інформацією щодо участі у конкурсі необхідно звертатись в Департамент економічного розвитку і торгівлі Закарпатської облдержадміністрації за тел. 3-53-03, 65-90-31.

Відповідно до розпорядження в.о. голови райдержадміністрації 04.04.2018 №125 „Про закінчення опалювального сезону”, у зв’язку з тим, що спостерігається сталий весняний перехід температури вище +8°С з 06 квітня 2018 року опалювальний період 2017-2018 років для установ бюджетної сфери та населення району закінчується.

     З 1 січня 2018 року діють нові показники мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. І ці показники напряму впливають на розмір податків і зборів.

Основні ставки податків 2018 року залишаються незмінними. А саме:

- ЄСВ – 22%

- Єдиний Податок ФОП 1 група – 10% від ПМПО

- Єдиний Податок ФОП 2 група – 20% від МЗП

- Єдиний Податок ФОП 3 група – 5% (3%+ПДВ) від доходу

- ВЗ – 1,5%

- ПДФО – 18%

Розмір податків 2018 р. для ФОП

ФОП 1 група:

- Єдиний Податок – 176,20 грн/міс.

- ЄСВ “за себе” – 819,06 грн/міс.

ФОП 2 група:

- Єдиний Податок – 744,60 грн/міс.

- ЄСВ “за себе” – 819,06 грн/міс.

ФОП 3 група:

- Єдиний Податок – від доходу 3% або 5%

- ЄСВ “за себе” – 819,06 грн/міс.

ФОП загальна система оподаткування:

- ЄСВ “за себе” – 819,06 грн/міс.

- ВЗ – 1,5% від чистого прибутку

- ПДФО 18% від чистого прибутку

- ЄСВ – 22% від чистого прибутку, але не менше 22% від МЗП

Строки сплати податків в 2018 р.

Єдиний податок

- ФОП груп 1 – 2 авансовим внеском не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовим внеском за весь звітний період (п. 295.1 ПКУ);

- ФОП групи 3 — протягом 10 календарних днів, що настають за граничним строком подання декларації (п. 295.3 ПКУ).

Єдиний соціальний внесок

- щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ);

або

- щомісячно авансовим внеском — до 20 числа кожного місяця поточного кварталу (п.п. 2 п. 6 розд. IV Інструкції № 449 (Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом МФУ від 20.04.2015 р. № 449).

За матеріалами Ужгородської ОДПІ

ГУ ДФС у Закарпатській області                                                           

Шахраї телефонують керівникам підприємств, представляються заступниками начальника головного управління ДФС у Закарпатській області та простять зателефонувати Петріченку Олексію Олександровичу – начальнику головного управління ДФС у Закарпатській області.

 Один із номерів телефону, який надають шахраї з метою можливих провокативних та незаконних дій – (050) 823 07 35. Про це повідомляє ДФС у Закарпатській області.

«У зв’язку з цим, звертаємось до громадян та підприємців: будьте пильними, не піддавайтеся на провокації.

З метою забезпечення оперативного реагування на дзвінки шахраїв, при наявності фактів, просимо звертатись до органів МВС за номером телефону «102», – йдеться у повідомленні.

Ужгородська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області

Доводимо до відома, що  у період з 10-11 травня 2018 року у містах Варшава і Гданськ, буде проводитись форум  „День Українського бізнесу у Польщі”.

Зазначений захід спрямовано на пошук зовнішньоторговельних партнерів з країн ЄС, розширення експорту продукції українських виробників на європейські ринки, пошук інвесторів та представлення українських інвестиційних проектів.

Детальнішу інформацію про захід та умови участі розміщено за посиланням:hup://ukrbizpol.org/novini/v-polshhi-proyde-dvodenniy-viii-mizhnarodniy-forum-dni-ukrayinskogo-biznesu/.

Разом з тим, координатори зазначеного заходу звернулись з пропозицією організувати бізнес-місію за участю на безоплатній основі представників підприємств Закарпатської області, які зацікавлені в експорті своєї продукції на європейські ринки та шукають інвесторів.

У разі виявлення зацікавленості необхідно надіслати пропозиції до відділу зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій Закарпатської облдержадміністрації для подальшого розгляду,телефони для довідок 61-31-13, 61-77-21.   

Громадяни, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону — спадщину, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто зарплатню, мають їх задекларувати. При цьому декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримані податки чи ні.

Такі громадяни можуть подати декларацію за допомогою електронних засобів он-лайн, надіслати її поштою або звернутися до посольства чи консульства. Також вони мають право оформити довіреність на третю особу з метою подання відповідної декларації.

У випадку, коли громадянином вже сплачено податок за тими ставками, які діють в іншій країні, то він має право взяти у податкових органах іноземної держави довідку про вже сплачені суми податків для подальшого їх урахування під час перерахунку в Україні.

                                                 

 За матеріалами Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області