СКИНУТИ

Фахівці Ужгородської ОДПІ наголошують, що новостворені фізичні особи – підприємці, які обрали першу або другу групи єдиного податку повинні подати декларацію про майновий стан та доходи за період від дати державної реєстрації до моменту переходу на спрощену систему оподаткування.

Так, відповідно до п. 177.5  ст.177 ПКУ фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем.

Згідно з пп. 49.18.2 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Отож, фізична особа – підприємець, яка перейшла на спрощену систему оподаткування у місяці або кварталі, в якому здійснена її державна реєстрація як суб’єкта господарювання, повинна подати до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу, податкову декларацію про майновий стан та доходи за період від дати державної реєстрації до моменту переходу на спрощену систему оподаткування.