СКИНУТИ

Ужгородська ОДПІ роз’яснює, що податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ.

До податкової декларації екологічного податку (нової, нової звітної, уточнюючої) додаються додатки, які є її невід'ємною частиною. У разі відсутності у платника відповідних об'єктів оподаткування відповідні додатки не додаються, а рядки податкової декларації екологічного податку прокреслюються.   

Разом із цим фахівці контролюючого органу зазначають, що пунктом 250.9 ст. 250 ПКУ передбачено, що якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник екологічного податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку.

В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.     

Таким чином, платник екологічного податку, який повідомив відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку, має право не подавати податкові декларації.   В іншому разі платник екологічного податку зобов'язаний подавати податкові декларації.  

Слід зауважити, що платник екологічного податку, який у звітних періодах поточного року не мав об'єкта оподаткування (не здійснював викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів), зобов'язаний за ці звітні періоди (квартали) подавати податкову декларацію, до якої відповідні додатки не додаються, а рядки податкової декларації прокреслюються.