СКИНУТИ

Законодавство з ЄСВ  визначає платниками єдиного соціального внеску фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Однак, платники єдиного податку звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Сплачувати єдиний внесок такі платники можуть виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, зазначеною нормою визначено дві умови звільнення платника від сплати єдиного внеску: наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда та факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги.

 Слід звернути увагу, що фізичні особи – підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не є пенсіонерами за віком і повинні нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.