Serednie castleБіля селища Середнє знаходяться руїни одного з найзагадковіших замків Закарпаття. За легендою,його побудували у XII столітті лицарі-ченці могутнього ордену Тамплієрів. Від Середнянського замку залишилась всього одна чотирикутна потужна кам’яна вежа-донжон – основа фортеці і характерна риса середньовічного романського стилю. На початку XIV століття орден Тамплієрів був настільки багатим і впливовим,що став небезпечним для європейських монархів. З «кривавої п’ятниці» 13 жовтня 1307 року почалися масові переслідування і страти лицарів-ченців по всій Європі. А в 1312 році Папа Римський Климент V офіційно ліквідував орден Тамплієрів. За переказами,з тих пір Середнянський замок переходить у володіння ченців святого Павла. Сьогодні більшість учених сходяться на тому,що замок все-таки був побудований у XVI столітті. Про це свідчать і дослідження його руїн. Однак таємнича легенда про тамплієрів та їх сховане багатство не дає спокою багатьом допитливим дослідникам та мандрівникам. Достовірно відомо,що король Угорщини Карл-Роберт після сходження на престол подарував Середнянський замок роду Палочі. У 1526 році в битві під Могачем,де угорські війська зазнали нищівної поразки від Османської Порти,разом з королем Угорщини загинув і останній представник роду Палочі по чоловічій лінії. Після цього замок переходить у володіння знатного роду Добо,представник якого національний герой Угорщини Іштван Добо прославився героїчною обороною замку Егер від турків. Упродовж XVI – XVII століть замок так само,як Невицький та Ужгородський,стає ареною постійних воєн між угорцями,австрійцями і турками. На початку XVIII століття під час повстання Ференца II Ракоці твердиня дістала вирішальні удари,що перетворили її на безмовні руїни. Одна з легенд стверджує,що фортеця була зв’язана підземними ходами з Ужгородом і Мукачевом.