Керуючись Законом України «Про органи і служби у справах дітей», в рамках Обласної програми проведення профілактичних заходів (рейдів) „Діти вулиці ”, „ Вокзал ” та стан бездоглядності і безпритульності дітей в Закарпатській області протягом 2010 -2012року, діяльність служби у справах дітей спрямована на вивчення причин підліткової злочинності з метою зниження її рівня, подолання дитячої бездоглядності, профілактиці негативних проявів серед дітей.

Службою у справах дітей Ужгородської райдержадміністрації ведеться облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Станом на 10.01.2012 року на обліку служби у справах дітей перебуває 33 неповнолітніх. З них:

26 - діти, які проживають в сім’ях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

0 - діти, які зазнали фізичного, психологічного, сексуального або економічного насилля в сім’ї;

7 - діти, які систематично залишають місця постійного проживання.

Службою у справах дітей Ужгородської райдержадміністрації постійно проводиться необхідна профілактичної роботи з дітьми, які перебувають на вище зазначеному обліку, вживаються вичерпні заходи відносно батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, забезпечується соціальний супровід сім’ї (центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді), в якій проживає дитина.