Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї є документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї та статус дитини з багатодітної сім’ї, на підставі якого, відповідно до законодавства, надаються соціальні пільги і компенсації.

Видаються посвідчення встановленого зразка структурними підрозділами у справах сім'ї, молоді та спорту районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій виконавчих органів міської, районної у місті ради за підписом керівника і завіряються печаткою.

Посвідчення видаються за місцем реєстрації батька/матері (одному з них), на підставі:

• заяви;
  • завірені копії свідоцтв про народження дітей,
  • завірені копії сторінок паспорта батька/матері з даними про прізвище, ім'я, по-батькові та місце реєстрації;
  • завірена копія свідоцтва про одруження;
  • довідки про склад сім'ї;
  • довідки (в разі реєстрації батьків в різних адміністративних одиницях), про те, що за місцем реєстрації батька/матері посвідчення не видавалось;
  • для отримання посвідчення батько/мати та діти (віком від 6 до 18 років) з багатодітних сімей надають 2 кольорові фотокартки розміром 30 х 40 міліметрів, яка вклеюється у посвідчення;
  • папку для паперів.