На сьогодні одним із основних напрямків державної політики в агросекторі стає всебічний розвиток сільських територіальних громад України. На жаль,за останні роки поруч із активним розвитком великтоварного виробництва пригальмувався розвиток малих та середніх сільгоспвиробників,також малу активність у економічних процесах проявляють сільські територіальні громади. Саме з метою залучення їх до цих процесів та поліпшення умов проживання на селі й розроблено Проект «Рідне село». Основний принцип,що закладається в цей проект,– розвиток сільськогосподарської кооперації.

Відповідно до статистичних даних,у господарствах населення на сьогодні виробляється значна частка сільгосппродукції. Так,у 2011 році в господарствах населення було вироблено:близько 80% молока,47% м’яса,98% картоплі,37% яєць. Крім того,в господарствах населення утримується 77% корів,56% свиней,47% питці. Це значні частки у загальному виробництві,які здебільшого не залучаються до економічного обороту.

Саме кооперативні формування дадуть можливість:включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг,підвищити додану вартість продукції шляхом покращення первинної обробки та зберігання,підвищити безпечність та якість сільськогосподарської продукції.

Крім того,кооперативи можуть стати ефективним механізмом згуртування селян та дадуть можливість вирішити цілу низку їх соціально-економічних проблем.

Слід також нагадати,що кооперативний рух добре розвинений у більшості провідних краї світу (США,Канада,Корея,Китай,держави-члени ЄС).

Так,80% сільськогосподарської продукції Скандинавії,65% – Нідерландів, 52% – Німеччини,Іспанії,Франції знаходять збут через сільськогосподарську кооперацію. А в США кооперація – це переробка молока 82%,збут продукції – 30%,виробництво цукру – 51%,оптові ринки худоби – 40%,постачання добрив – 45%,пального – 44%. Кооперативи Китаю та Японії реалізують на внутрішньому та зовнішньому ринках понад 90% сільськогосподарської продукції.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підкреслює,що створення системи кооперації дасть змогу дрібному виробнику отримати державну підтримку,і пришвидшить доступ до кредитних ресурсів. Для цього,окрім вже діючих механізмів державної підтримки (цінового регулювання,виробничих дотацій,субсидій на придбання ресурсів,податкових субсидій,кредитної підтримки,фінансування загальних послуг і програм сільського розвитку),зусилля будуть спрямовуватися на підтримку розвитку малого і середнього бізнесу.

Вкладення:
Скачати цей файл (Аграрний фонд.docx)Аграрний фонд.docx13 kB