Ужгородщина – лідер за обсягами виробленої та реалізованої промислової продукції.

Завдяки реалізації комплексу стимулюючих заходів з підвищення конкурентоспроможності та темпів зростання базових секторів промисловості тільки у 2014 роцізагальний обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) склав 4396,3 млн. грн. або понад 40 % загальнообласного обсягу. Якщо в цілому в області  на одну особу реалізовано промислової продукції на 8 528,4 грн., то в Ужгородському районі цей показник сягнув 63 164,9 грн.

Обсяг замовлень, одержаних підприємствами району на виробництво промислової продукції, досяг 2756,0 млн.грн., з якого 77,8 % складають іноземні замовлення. Реалізовано промислової продукції за межі України на 2077,3 млн. грн. Відповідно у структурі реалізованої промислової продукції більше 40 % приходиться на інвестиційні товари.

Зростання інвестиційного попиту зумовило нарощування темпів виробництва продукції машинобудування, яке акумулює понад 60 відсотківзагального обсягу реалізації. Це  виробництво автомобілів на ПрАТ «Єврокар», електрокабельної продукції для автомобільної промисловості на ТОВ «Ядзакі Україна», виробів електронної промисловості на ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед».

Наслідком поетапного впровадження ПрАТ «Єврокар» програми модернізації виробничих потужностей і освоєння нових промислових виробництв стало створення повномасштабного виробництва автомобілів, яке включає такі основні виробничі процеси як зварювання, фарбування та монтаж авто.

Завод є унікальним грін-філд проектом, спрямованим на реалізацію в Україні високотехнологічного автомобільного виробництва. Стратегічною метою проекту «Єврокар» є глибока інтеграція в європейську автомобільну промисловість.Наразі на технологічних лініях підприємства збирають увесь модельний ряд авто маркиSkoda.

Завод реалізує стратегію нарощення обсягів виробництва та розширення модельного ряду продукції.У квітні 2013 року розпочато виробництво нової моделі Skoda Rapid, а в травні - Skoda Octavia А7 третього покоління.У вересні стартувало виробництво оновленого Skoda Superb, а у кінці року започатковано випуск нового кросровера Skoda Yeti, доступного у двох версіях Yeti и Yeti Outdoor.

18 березня 2014 року на заводі «Єврокар»відбувся запуск виробництва нових моделей автомобілів четвертого та п’ятого поколінь Spacebeck та Skoda Octavia А7 RS. Як результат оновлення модельного ряду авто 17 липня 2014 року розпочався випуск нової модифікації моделей Skoda Octavia і Skoda Octavia RS, а16 грудня 2014 року започатковано виробництво нової модифікації моделі Skoda Octavia  - Skoda Octavia 4х4, Octavia RSCombi та Skoda Octavia Scout.

Вже у 2015 році на заводірозпочато випуск нового покоління автомобілів марки SkodaFabia з використанням елементів інноваційних систем, що надасть повну зайнятість майже 400 працівникам, а нещодавно було презентовано флагманську модель SkodaSuperb третього покоління.

Потужності підприємства, володіючи рядом технологічних інновацій, забезпечують гнучкість виробничого процесу та унікальні технологічні рішення.

У реалізацію інвестиційного проекту ТОВ «Ядзакі Україна»  з виробництва елекрокабельної продукції для автомобільної промисловості залучено понад 30 млн. євро.  Замовником компанії є німецький автомобільний концерн Volkswagen, який випускає близько 10 млн. автомобілів щорічно. Запуск проекту Volkswagen дав компанії можливість наростити виробництво високоякісної продукції, збільшити кількість кваліфікованих робочих місць і вийти на якісно новий технологічний рівень. Сьогодні на заводі працює близько 1500 працівників.

Протягом найближчих років запланований обсяг залучених додаткових інвестиційних ресурсів передбачається у розмірі 1,1 млн. євро. Водночас очікується проведення переговорів щодо отримання нових проектів, які нададуть можливість заповнити 15 % незадіяної території заводу.

У 2004 році розпочало виробництво компонентів для електронної промисловості ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітет», яке належить до групи JabilCircuitInc (США). Підприємство виготовляє високотехнологічну електронну продукцію світового рівня: плати приймачів телевізійного сигналу, супутникові тюнера, плати управління газовими котлами тощо.

На підприємстві де середня чисельність працівників складає біля 1300 у рамках розширення виробництва планується створення ще близько півтисячі робочих місць.

На сьогодні галузь машинобудування є потужним локомотивом зростання економіки району, що позиціонує район як регіон з надзвичайними можливостями для розвитку високотехнологічного, конкурентоспроможного на світовому ринку виробництва та закладає основу для створення на території району індустріальних промислових парків автомобілебудування та електроніки.

У районі ведеться інтенсивна робота з впровадження проекту зі створення високотехнологічної території для розміщення виробництв середнього та точного машинобудування у формі індустріального парку «Соломоново», реалізація якого відкриває великі можливості для залучення значних інвестиційних потоків, стане потужним імпульсом для розвитку автомобільної галузі і сприятиме збільшенню експортного потенціалу регіону.  Наказом Держінвестпроекту від  6 червня 2014 року індустріальний парк «Соломоново» внесено до Реєстру індустріальних парків України.

Інвестиційний план проекту розрахований на 12 років. Проект планується реалізувати в 2 етапи - перший дозволить здійснювати повну збірку автомобілів, з реалізацією другого планується налагодити виробництво комплектуючих. Продукція, крім насичення внутрішнього ринку, дозволить істотно наростити експортний потенціал в автомобільній галузі, адже передбачається  експорт 80-90 тисяч автомобілів при щорічному виробництві до 130 тисяч авто.

Очікується, що основними резидентами індустріального парку стануть високотехнологічні підприємства – світові виробники автокомпонентів, а також виробництва у галузях приладобудування, електроніки, які можуть не тільки організувати сучасне екологічно безпечне виробництво, але й залучити своїх партнерів та постачальників як додаткових резидентів парку, створивши при цьому потужний автомобільний кластер. Така модель індустріального парку дозволить досягти ефекту синергії за рахунок розміщення на одному промисловому майданчику різних компаній, технологія роботи та виробничі цикли яких доповнюють один одного.

Значна кількість земельних ресурсів, сприятливі умови для вирощування сільськогосподарських культур сприяють розвитку агропромислового комплексу, важливою складовою якого є харчова та переробна промисловість.

Виробництвом сільськогосподарської продукції в районі займаються 17 сільгосппідприємств різних форм власності та господарювання, 310 фермерських господарств та майже 20,5 тисяч особистих селянських господарств.

Ужгородський район має унікальні можливості для розвитку садівництва та виноградарства, виробництва високоякісної продукції виноробства. Серед провідних підприємств харчопрому, які добре відомі як в Закарпатській області, так і за її межами  слід згадати ТОВ «ХІПП - Ужгород»,  ДП АПФ «Леанка», СП «Влад», ФГ «Коник».

Крім названих, промисловий потенціал району представлений легкою промисловістю, яка в основному працює на давальницькій сировині.

Так, ТОВ «Маріель» спеціалізується на пошитті верхнього жіночого одягу, купальників, постільної білизни для наших чеських та бельгійських партнерів. Підприємство зі 100-процентними іноземним капіталом  ТОВ «РОСС-Україна», займається пошиттям чоловічих та жіночих штанів для німецьких та словацьких замовників, а ТОВ «Кердіс» - одягу зі шкіри для італійських партнерів.  

Разом з тим, з’являються нові потужні підприємства в деревообробній галузі. ТОВ «Максіфлекс», що спеціалізується на виробництві лущеного шпону, клеєної фанери та гнуто-клеєних елементів меблів, налагоджено сучасне виробниче обладнання і розпочато випуск виробів з деревини, які користуються попитом у багатьох країнах Європи.

Підприємство з австрійськими інвестиціями ТОВ «Неллонова» виготовляє дерев’яні меблі для вітальні, спальні, дитячої кімнати вишуканого дизайну та неповторного стилю, які знаходять своїх покупців не лише на Закарпатті, а й за кордоном.  

Ще одним прикладом є ТОВ «Дендро - Плюс» - підприємство, що виготовляє високоякісні дерев’яні вікна, двері та меблі за сучасними технологіями та вимогами дизайну. Уся продукція сертифікована і відповідає європейським стандартам якості. Крім основного виду діяльності підприємство займається виготовленням кованих огорож, хвірток, декоративних решіток, у тому числі і за індивідуальними ескізами.

Потужним представником енергетичного комплексу залишається ПАТ «Закарпаттяобленерго», покликане забезпечити надійне та безперебійне постачання електроенергії всім категоріям її споживачів. На підприємстві зайнято понад 2700 працівників.

На особливу увагу заслуговує питання ефективності використання мінерально-сировинної бази району. Добувна галузь представлена Кам’яницьким кар’єроуправлінням (видобуток каменю та щебеню) та ПрАТ «Тисагаз» (видобування природного газу).

У рамкахнарощення обсягів вітчизняного газовидобування ПрАТ «Тисагаз» вийшло на проектну глибину в 1818 м свердловини RK-21 на Русько-Комарівській ліцензійній площі, що за останній час є вже другою пробуреною свердловиною на вказаному родовищі.  А 1 грудня 2014 року в Р.Комарівцях введено в експлуатацію ще одну свердловину (RK-23). Крім того, свердловина  RK-1 наразі перебуває у процесі розконсервації (відновлення).

За рахунок освоєння інвестиційних ресурсів підприємством передбачається здійснення буріння експлуатаційної  свердловини RK-24 на Русько-Комарівському газовому родовищі на основі інтерпретації виконаних сейсморозвідувальних досліджень за технологією 3D зйомки, а також проведення буріння нових свердловин та реконструкції ПЗПГ Станівського газового родовища, що, як очікується, призведе до збільшення обсягів видобутку природного газу та нарощення виробничих потужностей підприємства.

Істотний вплив на темпи розвитку регіону справляє створена інноваційно-інвестиційна модель, завдяки якій навіть у складний для економіки кризовий період Ужгородщина продовжує залишатись беззаперечним лідером за обсягами залученого інвестиційного капіталу та реалізації інноваційної продукції.

Стратегічного значення для вироблення і впровадження конкурентоспроможної продукції на регіональному рівні набуває створення нових інноваційних виробництв. Прикладами успішних підприємств, що залишаються лідерами у своїй галузі як на внутрішньому ринку, так і на глобальних ринках є: ТОВ «Джейбіл С.Ю.Л.», ТОВ «ХІПП-Ужгород», ПрАТ «Єврокар». У 2014 році лише на ці три підприємства прийшлось 68,9 % загальнообласного обсягу реалізованої інноваційної продукції.

Найбільш яскравим відображенням вдалого втілення інвестиційних проектів на території району є прихід представників всесвітньовідомих компаній, таких як Skoda, Volkswagen, Yazaki, Jabil, які вже самою своєю присутністю демонструють зацікавленість великого капіталу в функціонуванні на вітчизняному ринку та приваблюють бажаючих розпочати бізнес в Україні.