Ужгородщина утримує лідируючу позицію в області за обсягамиреалізованої промислової продукції.

За січень-березень 2018 року загальний обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) збільшився на 459,9 млн. грн. і досяг 2079,6 млн. грн. Якщо у цілому в області на одну особу реалізовано промислової продукції на 4988,6 грн., то в Ужгородському районі цей показник сягнув 29104,1 грн. (у 5,8 разів більше).

На промислові підприємства Ужгородщини приходиться 38,6% загальнообласного обсягу нових замовлень, одержаних підприємствами на виробництво продукції переробної промисловості. Протягом І кварталу 2018 року обсяг замовлень зріс у 1,8 разів і досяг 1281,7 млн. грн., 41,1% з якого приходиться на іноземні замовлення. Таким чином обсяг іноземних замовлень становить 526,9 млн.грн., що на 65,2% більше відповідного періоду минулого року.

Промисловими підприємствами району забезпечено 26,4% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції за межі України. Загалом за звітний період реалізація продукції за межі країни зросла на 37,3% і склала 691,7 млн. грн.

У структурі реалізованої промислової продукції найбільшу питому вагу складають інвестиційні товари, частка яких у загальному обсязі реалізації зросла з 48,5% до 53,5%. У порівнянні з аналогічним періодом 2017 року обсяг реалізованих інвестиційних товарів зріс на 41,8%, енергії – на 13,6%, споживчих товарів короткострокового використання – на 25,0%, тривалого використання – на 60,5%, проміжного споживання – на 13,8%.

Станом на 31.12.2017 загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у промисловий сектор склав 107,2 млн. дол. США, що на 9,3 млн. дол. США більше показника на початок минулого року. Питома вага галузі у загальному обсязі залученого іноземного капіталу в районі зросла з 94,9% до 96,9%. Майже увесь обсяг інвестиційних ресурсів приходиться на переробну промисловість (99,5%). Обсяг залученого іноземного капіталу в галузь машинобудування сягнув 105,3 млн.дол.США (98,1% від загального обсягу) і зріс з початку 2017 року на 11,8 млн.дол.США або на 12,6%.

Машинобудівними підприємствами забезпечено майже 60% загального обсягуреалізованої промислової продукції в районі. За попередніми даними за січень-березень 2018 року реалізовано промислової продукції машинобудування на 1209,3 млн. грн. проти 854,9 млн. грн. за відповідний період 2017 року. Упродовж І кварталу ц.р. обсяг податкових надходжень до бюджетів різних рівнів від діяльності підприємств склав 91,1 млн. грн., що в 1,4 разів більше показника аналогічного періоду минулого року. З початку року середньомісячна заробітна плата у галузі збільшилась на 11,8% і у березні досягла 13257,48 гривень.

Промисловими підприємствами ведеться робота над впровадженням новітніх високотехнологічних процесів, створенням нових видів конкурентної продукції, диверсифікацією ринків збуту тощо.

Вагома роль в розвитку вітчизняного автопрому належить заводам „Єврокар” та  „Ядзакі-Україна”. У результаті реалізації нових інвестпроектів на цих підприємствах у 2018 році очікується залучення іноземних інвестицій близько 55 млн.  дол. США та  9,1 млн. євро, що дозволить працевлаштувати 4,4 тис. працівників.

15 березня 2018 року на заводі „Єврокар” розпочалось виробництво нового кросровера SkodaKaroq. До кінця цього року передбачається випуск 628 автомобілів зазначеної марки. Незабаром з’явиться ще одна модель у цьому сегменті оновлена Fabia, завдяки чому вдасться значно наростити обсяги виробництва високотехнологічної продукції та розширити штат працівників. Загалом упродовж 2018 року на підприємстві заплановано випуск близько 7500 авто. Компанія продовжує роботу в напрямку налагодження експорту автомобілів у європейські країни.

Продовжується робота з впровадження проекту зі створення індустріального парку „Соломоново”,високотехнологічної території машинобудування з потенціалом розміщенням підприємств з виробництва автокомпонентів та автокомплектуючих як центру для створення автомобільного кластеру.На території парку площею 25 га функціонує високотехнологічна промислова зона повномасштабного виробництва пасажирських легкових автомобілів. Вільна інвестиційна площа індустріального парку (понад 40 га) запланована під розміщення нових, сучасних виробництв середнього та точного машинобудування.

У результаті реалізації нового інвестпроекту з розширення виробництва ТОВ „Джейбіл С.Ю.Л.” планує збільшення існуючої площі заводу майже вдвічі (на додаткових 20,4 тис. кв. м.) за рахунок зведення ще однієї будівлі поряд. У кількості робочих місць це розширення додасть ще 3000 працівників.

ПрАТ „Тисагаз” запускає в дію свердловину №1 на Русько-Комарівському родовищі, що сприятиме нарощенню вітчизняного видобутку природного газу.

ПрАТ „Андезит” з метою збільшення видобутку андезиту на Оріховському родовищі проводить реконструкцію дробильно-сортувального комплексу.

ФГ „Коник”, яке спеціалізується на виробництві фруктових соків, у 2018 році здійснено перші поставки яблук до Швеції та Швейцарії, а також запускає у виробництво новий вид соків - яблучно-вишневий.

ТОВ „Максіфлекс” розпочало поставки фанери клеєної до Польщі та Угорщини.

ТОВ „Маріель” вдалось розширити асортимент та наростити обсяги виробленої продукції за рахунок поставок текстильних виробів новим чеським замовникам.