Ужгородщина залишається лідером за обсягами реалізованої промислової продукції.

За січень-червень 2018 року загальний обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) збільшився на 732,9 млн. грн. у порівнянні з відповідним періодом минулого року і досяг 4306,7 млн. грн.

Якщо в цілому в області на одну особу реалізовано промислової продукції на 9301,9 грн., то в Ужгородському районі цей показник сягнув 60273,3 грн. (у 6,5 разів більше).

На промислові підприємства Ужгородщини приходиться 39,2% загальнообласного обсягу нових замовлень, одержаних підприємствами на виробництво продукції переробної промисловості. Протягом І півріччя 2018 року обсяг замовлень зріс у 1,6 разів і досяг 2637,8 млн. грн., 45,3% з якого складають іноземні замовлення. За січень-червень ц.р. обсяг іноземних замовлень склав 1196,0 млн.грн., що в 1,8 разів більше аналогічного періоду минулого року.

Промисловими підприємствами району забезпечено 28,7% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції за межі України. Загалом за звітний період реалізація продукції за межі країни зросла на 36,0% і склала 1524,1 млн. грн.

У структурі реалізованої промислової продукції найбільшу питому вагу складають інвестиційні товари, частка яких у загальному обсязі реалізації зросла з 55,4% до 57,1%. У порівнянні з І півріччям 2017 року обсяг реалізованих інвестиційних товарів збільшився на 24,2%, енергії – на 22,1%, споживчих товарів короткострокового використання – на 15,4%, тривалого використання – в 1,7 разів, проміжного споживання – на 7,0%.

Структура реалізованої промислової продукції
за групами за січень-червень 2018 року (%)

Вагома частка у загальному обсязі реалізації приходиться на підприємства машинобудування. За попередніми даними за звітний період реалізовано промислової продукції машинобудування на 2672,9 млн. грн. проти 2135,2 млн. грн. за відповідний період 2017 року. Упродовж І півріччя 2018 року обсяг податкових надходжень до бюджетів різних рівнів від діяльності підприємств склав 191,7 млн. грн., що на 32,6% більше показника аналогічного періоду минулого року. З початку року середньомісячна заробітна плата у галузі збільшилась на 31,7% і у червні досягла 15611,71 гривень.

Промисловими підприємствами ведеться робота над впровадженням новітніх високотехнологічних процесів, створенням нових видів конкурентної продукції, диверсифікацією ринків збуту тощо.

Вагома роль в розвитку вітчизняного автопрому належить заводам „Єврокар” та  „Ядзакі-Україна”. У результаті реалізації нових інвестпроектів на цих підприємствах у 2018 році очікується залучення іноземних інвестицій близько 55 млн.  дол. США та  9,1 млн. євро, що дозволить працевлаштувати 4,4 тис. працівників.

15 березня 2018 року на заводі „Єврокар” розпочалось виробництво нового кросровера SkodaKaroq. До кінця цього року передбачається випуск 628 автомобілів зазначеної марки. Незабаром з’явиться ще одна модель у цьому сегменті оновлена Fabia, завдяки чому вдасться значно наростити обсяги виробництва високотехнологічної продукції та розширити штат працівників. Загалом упродовж 2018 року на підприємстві заплановано випуск близько 7500 авто. Компанія продовжує роботу в напрямку налагодження експорту автомобілів у європейські країни.

ТОВ „Ядзакі Україна” у поточному році налагоджено виробництво електричних джгутів для автовиробників Audiта Jaguar@Landrover.

У результаті реалізації нового інвестпроекту з розширення виробництва ТОВ „Джейбіл С.Ю.Л.” передбачається вкласти 55 млн.дол.США, що дозволить подвоїти виробничі потужності підприємства. Компанія планує розширення існуючої площі заводу майже вдвічі (на додаткових 20,4 тис. кв. м.) за рахунок зведення ще однієї будівлі поряд. У кількості робочих місць це розширення додасть ще 3000 працівників.

ПрАТ „Тисагаз” запускає в дію свердловину №1 на Русько-Комарівському родовищі, що сприятиме нарощенню вітчизняного видобутку природного газу.

ФГ „Коник”, яке спеціалізується на виробництві фруктових соків, у 2018 році здійснено перші поставки яблук до Швеції та Швейцарії, а також запустили у виробництво новий вид соків - яблучно-вишневий.

ТОВ „Максіфлекс” розпочало поставки фанери клеєної до Польщі та Угорщини.

ТОВ „Маріель” вдалось розширити асортимент та наростити обсяги виробленої продукції за рахунок поставок текстильних виробів новим чеським замовникам.