СКИНУТИ

Ужгородщина продовжує лідирувати за обсягами реалізованої промислової продукції. 

Частка району в загальнообласному обсязі зросла з 37,1% за 2017 рік до 39,3% за минулий рік. За 2018 рік загальний обсяг реалізованої промислової продукції у порівнянні з попереднім роком збільшився на 1651,0 млн. грн. і досяг 9374,3 млн. грн.

Динаміка обсягів реалізованої промислової продукції упродовж 2017-2018 рр.

тис.грн.

За минулий рік на одну особу населення району реалізовано промислової продукції на 131194,7 гривень при 18935 гривень по області (у 6,9 разів більше).

На промислові підприємства Ужгородщини приходиться 38,5% загальнообласного обсягу нових замовлень, одержаних підприємствами на виробництво продукції переробної промисловості. Протягом 2018 року обсяг замовлень зріс у 1,5 разів і досяг 5162,6 млн. грн., більше половини з якого приходиться на іноземні замовлення. Обсяг іноземних замовлень склав 2716,2 млн.грн., що перевищує показник аналогічного періоду попереднього року в 2,1 разів.

Обсяги замовлень на виробництво промислової продукції у 2018 році 

тис.грн.

Промисловими підприємствами району забезпечено 30,8% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції за межі України. Загалом за минулий рік реалізація продукції за межі країни зросла на 43,1% і склала 3451,2 млн. гривень.

Обсяги реалізованої промислової продукції за межі України протягом2017-2018 рр.

тис.грн.

Основу реалізованої продукції добувної і переробної промисловості складають інвестиційні товари, на які приходиться більше 90% загального обсягу. Промислова галузьакумулює понад 97% вкладених прямих іноземних інвестицій у районі, левову частку з яких складає машинобудування.

На машинобудівні підприємства припадає й близько 65% загального обсягу реалізованої промислової продукції в районі. За попередніми даними за минулий рік реалізовано промислової продукції машинобудування на 6161,5 млн. грн., що на 25,8% більше, ніж за попередній рік. За 2018 рік обсяг податкових надходжень до бюджетів різних рівнів від діяльності підприємств галузі склав 412,9 млн.грн. Розмір середньомісячної заробітної плати у грудні досяг 17582,25 гривень.

Промисловими підприємствами району ведеться робота над підвищенням технологічності та ефективності існуючих виробництв, створенням нових видів конкурентноздатної продукції, диверсифікацією ринків збуту тощо.

ПрАТ „Єврокар” продовжує роботу в напрямку впровадження у виробництво нових, вдосконалених моделей автомобілів марки Skoda. 15 березня 2018 року на заводі розпочалось виробництво нового кросровера Skoda Karoq. Разом з тим, очікується поява ще однієї моделі у згаданому сегменті, завдяки чому вдасться значно наростити обсяги виробництва високотехнологічної продукції та розширити штат працівників.

У районі триває реалізація проекту зі створення індустріального парку „Соломоново” – сучасного індустріального комплексу з розвиненою інфраструктурою і логістикою території для розміщення підприємств виробників автокомпонентів. Головними резидентами парку будуть високотехнологічні підприємства-виробники і постачальники авто компонентів, що надасть поштовх для розвитку вітчизняного автопрому та суміжних галузей, таким чином створивши на території району потужний кластер інноваційного автовиробництва.

ТОВ „Ядзакі Україна” у минулому році налагоджено виробництво електричних джгутів для автовиробників Audiта Jaguar@Landrover. Упродовж найближчих років підприємство здійснюватиме розширення виробництва завдяки диверсифікації постачальників та ринків збуту продукції. Так, протягом 2019-2020 років компанія планує подальше розширення виробничих потужностей, зокрема шляхом реалізації виробництва електричних джгутів для автовиробника Jaguar@Landrover, а також залучення іноземних інвестицій у розмірі близько 1,5 млн. євро. Крім того, вже влітку ц.р. стартує новий проект з виробництва електрокабельної продукції для всесвітньовідомої компанії BMW, який передбачає застосування ряду новацій з урахуванням сучасних тенденцій на світовому ринку автомобілебудування.

У результаті реалізації нового інвестпроекту з розширення виробництва ТОВ „Джейбіл С.Ю.Л.” 15 березня ц.р. відбулось урочисте відкриття нового виробничого майданчика, що дозволить подвоїти виробничі потужності підприємства. За рахунок введення в експлуатацію ще однієї будівлі поряд існуюча площа заводу збільшилась майже вдвічі (на додаткових 20,7 тис. кв. м.).

ФГ „Коник”, яке спеціалізується на виробництві фруктових соків, у 2018 році здійснено перші поставки яблук до Швеції та Швейцарії, а також запущено у виробництво новий вид соків - яблучно-вишневий.

Підвищити рівень розвитку переробної галузі покликане і відкриття заводу з переробки сільгосппродукції в с. Минай. 14 листопада 2018 року відбулась урочиста презентація торгового бренду „Палиночка” від першого малого підприємства в Україні, яке офіційно виробляє палинку  „Першої закарпатської палинчарні”. Потужності підприємства дозволяють переробляти 5-7 тонн фруктів і ягід та виробляти до 1 тисяч пляшок палинки на день.

ТОВ „Маріель” вдалось розширити асортимент та наростити обсяги виробленої продукції за рахунок поставок текстильних виробів новим чеським замовникам.

Передбачаються позитивні зрушення у добувній промисловості та електроенергетиці. ПрАТ „Тисагаз” у відповідності до затвердженого робочого проекту з реконструкції Русько-Комарівського пункту збору та підготовки газу планує розпочати будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи на ПЗПГ вказаного родовища після виготовлення та доставки нового технологічного обладнання.

Проектом передбачені конкретні технологічні та інженерні рішення для підвищення виробничої ефективності та раціонального використання природних ресурсів, направлені на впровадження енергозберігаючих заходів та зниження енергоємності виробництва.

ВП „Кам’яницький кар’єр” упродовж 2019-2020 років планується модернізація технологічного процесу, випуск нових видів продукції: щебінь фракції 5х10 мм та 10х25 мм.

Реалізація інвестиційної програми ПрАТ „Закарпаттяобленерго” дозволить провести будівництво та реконструкцію 128,13 км ліній електропередач напругою 0,4-220 кВ. З метою зниження нетехнічних витрат електроенергії планується закупити 12,8 тисяч електронних лічильників та виконати інші заходи, направлені на забезпечення безперебійного виробництва, постачання та передачі електроенергії.

Як результат впровадження енергозберігаючих технологій, розвитку альтернативних джерел енергії на території Ратівецької сільради функціонує екологічно чиста сонячна електростанція потужністю 5,4 МВт. Станція має можливість поставляти енергію більше 1000 домогосподарствам. На 23 гектарах Ірлявської сільради розміщено СЕС потужністю 10,09 МВт на рік, здатну забезпечити електроенергією понад 5000 домогосподарств.

Ще одна сонячна електростанція розташована неподалік Ужгорода - Кам’яницька СЕС. У грудні 2016 року в урочищі Табла розпочала виробничу діяльність сонячна електростанція„Гута-2” потужністю 3,5 МВт. А через два роки ТОВ „Гідроенергоінвест” введено в експлуатацію СЕС „Гута-3”.

Наразі тривають роботи з будівництва фотогальванічної електростанції в урочищі Фегердомб, с.Велика Добронь потужністю 3,326 МВт.

Крім того, поблизу с. Тийглаш будується найбільша у Західній Україні СЕС потужністю 21,5 МВт. СЕС-3, розміщена на площі 35 га, по завершенні усіх робіт вироблятиме 25 млн.кВтгод на рік. Тут буде встановлено 79 тисяч панелей, на яких генеруватиметься екологічно чиста сонячна енергія.