Ужгородщина – яскрава перлина в чарівному і різнобарвному вінку народної творчості нашого краю. Наш  район –багатонаціональний. У своїй роботі працівники культури і мистецтв використовують кращі елементи фольклору українців, закарпатців, угорців, словаків та інших етнічних груп.

Тому регіональні фестивалі, конкурси на Ужгородщині дуже різноманітні, вони є візиткою кожного села:

- с. Чабанівка –«З джерела гірського, краси людської» (фестиваль української пісні);

- с. М. Добронь –«Добронська паприка» (фестиваль сільського туризму і угорського народного мистецтва);

- с. В. Добронь –«Молода картопля» (фестиваль угорського народного мистецтва);

- с. Пацканьово –«Червона черешня» (фестиваль народного мистецтва);

- с. Кам’яниця «Невицький замок – замок, невіст» (фестиваль обрядових колективів);

- с. Худльово  –«Коли собі, заспіваю» ( фестиваль русинської культури);

- смт. Середнє – «Середнянське винобрання» (фестиваль фольклорних колективів);

- с. Кам’яниця -  «Талантами багата родина» ( конкурс багатодітних родин).

А також –«Сюреті бал», «Батьо бал», дні сіл, де панує доброта й гостинність. Запрошення на каву – це культ, справжня церемонія, кухня з традиційними стравами закарпатців, угорців, словаків.

На всіх  проведених заходах були оформлені виставки робіт  наших талановитих земляків. Мелодію душі, відлуння маминої співанки можна побачити у доробках М. Желізняк з с. Чабанівка,Є.Йонош з с.Соловка, О.Шелак з с.Дубрівка, С.Герцумс з с.Д.Поле, А. Сальки з Тарнівців та у багатьох інших цікавих митців, твори яких не тільки відомі у нас в районі, а й за межами області.

Традиційно в районі проводяться і обласні фестивалі та конкурси:«Золотий соловей» (обласний конкурс словацької народної пісні), «Моя весна» (обласний конкурс читців-декламатроів художнього слова ім. І.Ірлявського), «Словенска веселіца» та ін.

Аматорські колективи  демонструють своє мистецтво за кордоном. Вони підримують дружні зв’язки з колективами  Угорщини, Словаччини, Румунії, Сербії, Словенії.

Працівники  району  запрошують на масові заходи до відзначення річниці незалежності України:«Лине пісня над селом», «Верба і калина –символ України», «Зберемо воєдино всю нашу родину» та ін.