У новому році Україна продовжить рухатися курсом реформ, який був започаткований у 2010 році і продовжувався у 2011-му. «2012 рік - це природне продовження тієї політики, яку ми розпочали ще в 2010 році - я і вся владна команда», - заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з кандидатами на посади голів районних державних адміністрацій.
Глава держави нагадав, що на початку 2010 року економічна ситуація у країні була досить непростою. «Ситуація була дуже важкою. І ми мали виконати зобов’язання, які брали тоді на себе - не допустити боргів із соціальних виплат, по зарплатах, пенсіях. Як мінімум, платити сто відсотків, а краще – трошки підвищити рівень зарплат і пенсій», - зауважив він.
Влада тоді ставила перед собою завдання підняти рівень економіки, підкреслив Президент. Зокрема планувалося скоротити дефіцит бюджету до 5,6% - і це завдання було виконано впродовж 2010 року. «Зростання ВВП склало 4,3%, промислового виробництва – більш ніж 11%. Реальні доходи населення зросли на рівні близько 10%. Інфляцію вдалося дещо загальмувати», – сказав Віктор Янукович.
Глава держави звернув окрему увагу на те, що в 2010 році Україні вдалося увійти в запланований графік підготовки до ЄВРО-2012. «Я взяв на себе зобов’язання перед УЄФА, що ми цей графік виконаємо. А він був дуже напружений», - підкреслив він.
«Нам вдалося подолати відставання. І ми так йшли 2011 рік», - зазначив Президент.
 2010 рік показав: ми здатні власними силами вирішувати найскладніші завдання, наголосив В.Янукович. «Ми - це Україна і Український народ. Без успішної роботи підприємств різних галузей економіки, великої праці наших громадян ми б цього не досягли. Це здобуток всього Українського народу - працьовитого, сильного і мудрого», - сказав Віктор Янукович. Він додав, що державні управлінці всіх рівнів також спрацювали «на відмінно».
Президент підкреслив, що 2011 рік поставив перед Україною нові виклики. «На 2011 рік припадала найбільша сума погашення зовнішнього боргу України. Ця сума складала близько 80 млрд грн», - сказав він. «Нам треба було знайти можливість підняти доходи бюджету і знайти можливість оптимізації видатків. Були потрібні реформи», - підкреслив Глава держави.