Реалізація культурної політики демократичного зразка в Україні потребує цілої низки реформ. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович під час засідання Громадської гуманітарної ради.

«Треба враховувати європейський досвід… Реформи мають бути спрямовані на вдосконалення системи державного управління для запровадження такої моделі урядування гуманітарною сферою, яка  дозволяла б підтримувати ініціативи громадян…  Це дасть змогу більш інтенсивно залучати громадян до суспільного життя», – сказав Глава держави.

Президент переконаний: на шляху розбудови культурної політики справді європейського рівня слід також спиратися на підтримку громадських організацій – адже вони здебільшого виступають експертами з боку суспільства. «Думаю, їм можна довіряти і будувати свою роботу на взаємній співпраці», – зауважив В. Янукович.

Глава держави висловився за необхідність створення робочої групи – до її складу мають увійти члени Гуманітарної ради, які разом із членами НАНУ попрацюють над остаточною редакцією Концепції гуманітарної політики.

Президент особливо наголосив, що ця робота має бути проведена оперативно – щоб відповідна законодавча ініціатива була внесена до того, яка парламент розглядатиме проект Держбюджету-2012.

За словами В. Януковича, системна реформа в царині культури, яку потрібно розпочати якнайшвидше, стане важливим кроком реформування гуманітарної сфери, що має принципово змінити гуманітарну політику держави, реально наблизити її до життя та потреб людей.