Позитивними тенденціями характеризується в районі розвиток туризму та рекреації. Шляхом залучення інвестицій в районі здійснюється розбудова туристично-рекреаційних комплексів „Деренівська купель” та „Термал-Стар” в селі Нижнє Солотвино. Завдяки розвитку мережі готельно-ресторанного комплексу нарощуються обсяги надання послуг населенню.

Великою популярністю користуються : туристично-оздоровчий комплекс „Богольвар”в с.Анталовці, готельно-ресторанні комплекси „Камелот” та „Під замком” в с.Кам”яниця, ”Янтарь” та „Бахус” в с.Сторожниця, ”Круїз”та „Тиса” в с.Холмок, ранчо „Золота гора” в с.Барвінок, рекреаційний комплекс відпочинку „Ведмідь” в с.Тийглаш, фермерське господарство „Золота підкова” в с.Андріївка, ресторанно-розважальні комплекси „Кілікія” в с.Оноківці, „Елефант” в с.Сторожниця, „Три тузи” в с.В.Добронь та багато інших.

Чудові зони відпочинку біля водойм – територія під Невицьким замком, Андріївське озеро, СФГ „Маккош в с.В.Добронь. На українсько-словацькому кордоні між селами Малі Селменці (Україна) та Великі Селменці (Словаччина) в 2005 році відкрито піший перехід. Тут можна побачити цікаву споруду „Секельські ворота” – перерізані навпіл і розташовані по обидва сторони кордону, нагадуючи, що це село колись  було одним цілим. Сьогодні відновлено історичну справедливість і жителі навколишніх сіл можуть відвідувати один одного.

Запорукою стрімкого розвитку туристично-рекреаційного комплексу району є благополучне географічне розташування та привітні, гостинні, доброзичливі господарі. Лідерські позиції, які займає Ужгородський район в рейтингу соціально-економічного, культурного та освітнього розвитку серед районів області, не випадкові. Це – щоденна напружена робота у всіх сферах життя і діяльності трудових колективів району.

Велика заслуга в цьому і керівництва району, і депутатського корпусу всіх рівнів, селищного та сільських голів, які не дивлячись на різні політичні погляди, релігійну та національну  приналежність, основне своє завдання бачать в роботі по зміцненню економіки району, створенню гідних  умов  для життя, роботи та відпочинку кожного громадянина Ужгородського району.