27 липня в будинку культури с.Тийглаш відбулося свято угорської народної музики і танцю «Разом один за одного». Організовано це свято місцевими працівниками культури за допомоги ГО Шарретудварі «Кезенфогва Тешетвереинкел» (Угорщина) з метою збереження угорського фольклору, народної пісні, музики, танців та передачі молодому поколінню традицій народу, його надбань.

На правах господарів, свято відкрили директор даного будинку культури Марія Ігнац та художній керівник Крістіан Ігнац, які привітали присутніх та побажали всім вдалого виступу. На сцену були запрошені поважні гості свята: угорський консул в Ужгороді п. Оттіло Корош, заступник директора департаменту культури Закарпатської ОДАІлдико Молнар, заступник голови Ужгородської райдержадміністраціїЄва Раті, заступник голови Ужгородської районної ради Степан Мацко, начальник відділу культури Ужгородської РДА Марія Котляр, сільський голова Юрій Сіка, секретар сільської ради Аліса Товт та запрошені гості, керівники аматорських колективів з Угорщини, Сербії, Словаччини. Всі вони виступили з привітальним словом, відмітили важливість проведення таких свят та їх неоцінимий внесок в культуру району. Начальник відділу культури Ужгородської РДА Марія Котляр висловила щиру подяку та вручила її директору БК с.Тийглаш Марії Ігнац за сприяння в проведенні свята народної музики і танцю «Разом один за одного», за небайдуже ставлення до збереження угорської культури, любов до рідного краю. «Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю у творчих проектах. Нехай подякою для Вас буде любов, повага, радісні усмішки глядачів. Нехай дружно сходять і рясно родять зерна доброти, яку Ви даруєте їм».

Священик місцевої реформатської церкви Золтан Ковтюк поблагословив проведення даного заходу та прочитав молитву. Маленька солістка дитячого вокального ансамблю «Маргарита» даного будинку культури Ліліанна Кіш заспівала угорську народну пісню «Бог благословляє наш народ», яку глядачі нагородили довгими, щирими оплесками.

Святкову концертну програму почали колективи БК с.Тийглаш: народний ансамбль угорської народної пісні „Ружа” ( керівник Н.Сикора ). Змінили їх молодша група ансамблю – дитячий вокальний ансамбль „Маргарита”, які згодом ввійдуть в основний склад ансамблю і будуть гідними продовжувачами традицій. Не залишилися осторонь свята й старше покоління: у виконанні любительського об’єднання народної пісні „Чологань” (керівники М. Ігнац та Ч.Сикора) прозвучали угорські народні пісні «Калочаі». Тепло приймали глядачі виступи хореографічних колективів «Естерланц» та «Орхідея» (хореограф Е.Вараді). Цікавим був виступ ансамблю цитристів «Пергеттю» (керівник А.Гербер). З району взяли участь у святі вокальний ансамбль «Незабутки» БК с.П.Комарівці (кер.В.Іллар), інструментальний ансамбль народної музики «Чіпкейш» (кер. І.Молнар), а також хор церкви Святої Трійці с.Малі Селменці.

Окрасою свята були виступи запрошених аматорських колективів з Сербії: дівочий вокальний ансамбль «Цінеге», жіночий вокальний ансамбль «Лудаші фузерфоно» та хореографічний колектив «Реце-Руца» культурної асоціації «Лудаш Маті»; вокальний ансамбль ГО «Кезенфогва Тешетвереинкел» Шарретудварі, Угорщина та вокальний ансамбль «Кокут» ГО «Чемадок Орош», Словаччина.

Родзинкою свята став виступ танцювальних колективів «Орхідея» та «Естерланц», які виконали угорський народний танець «Шомоді увугуш леаньтанц, канастанц еш угрош» в супроводі інструментального ансамблю народної музики «Чіпкейш», який своєю професійною, віртуозною грою «запалив» глядачів. Довго тривали овації в залі. З цим номером колективи зайняли ІІ місце на V Обласному конкурсі угорської народної творчості «Сол а фулемуле», який проходив в м.Берегово в травні місяці.

Головним спонсором свята вже багато років поспіль являється управління фонду ім. Бетлена Габора з Будапешта, а також канцелярія прем’єрміністра Угорщини, міністерство людських ресурсів Угорщини.