25.07.2019 р. в с.Лисичово Іршавського району відбувся обласний семінар-практикум з нематеріальної культурної спадщини Закарпаття «Збережемо традиції краю». Представниками від Ужгородщини були директор районного будинку культури Леся Дубенко та методист районного організаційно-методичного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи відділу культури райдержадміністрації Владислава Коста.

На семінарі розглядалися питання «Державна політика зі збереження нематеріальної культурної спадщини» (Г.Дрогальчук, директор КЗ ООМЦК), «Основні прозові жанри фольклору Закарпаття та їх проблематика» (І.Хланта, кандидат філологічних наук, академік Академії наук вищої освіти України, фольклорист, заслужений діяч мистецтва України), «Музичний фольклор Закарпаття: проблеми, дослідження, популяризація» (В.Мадяр-Новак , викладач КВНЗ «Ужгородського музичного коледжу ім. Д.Задора, етномузиколог, заслужений діяч мистецтва України), «Традиції ремесла і промисли Закарпаття: історія та сучасність» (В.Коцан, кандидат історичних наук, викладач Ужгородського національного університету, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту,), «Традиційний костюм та вишивка українців Закарпаття» (Р. Пилип, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтва, «Формування бренду елементів НКС. Маркетинг територій громад через елементи НКС. Кластери, як інструменти елементу НКС» (О. Коваль, кафедри туризму Ужгородського національного України).

Цікава подача майстер-класу у музею-кузні «Гамора» залишиться надовго у пам’яті семінаристів, де відбулася «Презентація традиції ковальства с. Лисичово, як окремого елементу нематеріальної культурної спадщини Закарпаття». На закінчення семінару присутні мали змогу переглянути виступ народного фольклорного колективу БК (керівник М.Коваль). Учасники щиро дякували директору (Г.Дрогальчук) та методистам (О.Гайдук, О.Павлюк, Н.Стегура) КЗ ОМЦК за змістовно організований та проведений семінар-практикум.

Методист РОМЦНТ і КОР відділу культури  Владислава Коста