10 липня в смт.Середнє відбулася урочиста закладка наріжного каменю нової будівлі Середнянського культурного центру імені Бутлера. В урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації Еріка Кинєв, заступник голови райдержадміністрації Єва Раті та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Маріанна Михайлишина.

Виступали на заході заступник голови обласної ради Йосип Борто, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло, ректор Закарпатського угорського інституту ім.Ф.Ракоці ІІ Орос Ілдіка, уповноважений уряду Угорщини Грежо Іштван та Середнянський селищний голова Емеріх Крицкій. Всі вони зазначали про споконвічну дружбу між двома народами, українцями та угорцями, які потрібно розвивати і надалі.

Священник Середнянської римо-католицької церкви освятив капсулу де було зазначено основні дані про установу та умови створення даної будівлі.

У новозбудованій будівлі планують проводити мовні курси та різноманітні свята – створять всі можливості для того, щоб колись чисельна угорська громада населеного пункту згадала своє коріння.

Урочиста програма завершилася культурною програмою у виконанні ужгородського гурту „Csipkes”.