Сьогодні, 8 липня у райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка стосувалася ліквідації буревію, який пройшов по території Ужгородського району 7 липня 2019 року. Головувала на комісії Еріка Кинєв, голова райдержадміністрації. Серед присутніх були перший заступник та заступник голови райдержадміністрації Віталій Семаль та Єва Раті, начальник Ужгородського МРВ УДСНС у Закарпатській області Віталій Ільницький, начальник Ужгородського РЕМ Олег Юращук, представники Закарпатгазу та поліції, Сюртівський, Тарнівецький, Галоцький, Тийгласький, Ратівецький сільські голови та працівники райдержадміністрації, які є членами комісії.

Доповідали на комісії голова райдержадміністрації, в.о. завідувача сектору цивільного захисту райдержадміністрації Наталія Булина та сільські голови.

Внаслідок проходження буревію у житлових будинках позносило дахи, паркани, було повалено дерева та електричні стовпи. Найбільше постраждало село Сюрте, де пошкоджено 48 житлових будинків, три магазини, адмінбудинок сільської ради та покрівля ЗОШ, 2 людей травмовано. Пошкоджено один житловий будинок в с.Тарнівці та один житловий будинок в с.Ратівці.

Крім пошкоджених будівель та ліній електропередач, буревій та град наробили лиха на полях та городах, зокрема це стосується населених пунктів Галоцької та Тарнівецької сільських рад.

Внаслідок негоди 07 липня було повністю відключено від електропостачання 6 населених пунктів: Тийглаш, Тарнівці, Шишлівці, Палло, Батфа, Ботфалва, частково відключено від електропостачання села Сюрте, В.Добронь, Сторожниця та Ратівці. Сьогодні без електропостачання залишаються частково с.Сюрте та с. В.Добронь, а також поодинокі випадки в інших селах. Для відновлення електропостачання в районі працює 6 бригад з 27 чоловік, залучено 5 одиниць техніки. 4 електричні опори ліній електропередач потребують заміни. За інформацією Ужгородського РЕМ до кінця дня електропостачання буде відновлено у всіх населених пунктах.

Під час засідання перш за все було вирішено провести комісійне обстеження житлових будинків громадян, які постраждали внаслідок буревію, за результатами яких скласти акти обстеження для подальшого розрахунку збитків завданих громадянам. Також, по сільськогосподарським підприємствам району провести комісійні обстеження сільськогосподарської продукції, яка постраждала внаслідок буревію. Вжити відповідних заходів щодо відновлення електропостачання у постраждалих населених пунктах. До 11 липня акти обстежень подати на розгляд комісії ТЕБ та НС.