04.06.2019 року відбулась нарада за участі начальника відділу охорони здоров’я Ужгородської райдержадміністрації, головних лікарів закладів охорони здоров’я району, районних фахівців, щодо розбору випадків захворюваності дітей на туберкульоз та розроблення комплексу першочергових заходів щодо попередження захворюваності на туберкульоз в Ужгородському районі.

Районний фтизіатр Заяць Н.О. доповіла, що епідемічна ситуація в Ужгородському районі з туберкульозу серед дитячого населення є достатньо напруженою протягом усіх років епідемії та є вищою за середньообласним показником.

Питома вага дітей із ромських родин у структурі хворих із вперше діагностованим туберкульозом коливається від 2016 р. – 50%, 2017-2018 рр. – 100%.

За період із липня 2018 року по травень 2019 року було виявлено 3 випадки туберкульозу у дітей віком від 0 до 14 років.

Усі захворівші діти – із ромських родин. Отримали щеплення вакциною БЦЖ у пологовому будинку. Випадків захворювання на туберкульоз в родинах виявлено не було, але, скоріш за все, діти мали позасімейний туб. контакт.

За результатами наради було ухвалено план першочергових заходів щодо попередження захворюваності на туберкульоз в Ужгородському районі.

Особлива увага приділена організації профілактичних обстежень в місцях компактного проживання ромського населення району, про що вирішено звернутись листом до голів сільських рад Руські Комарівці, Концово, Холмок, Ратівці, Худльово, Сюрте, Паладь Комарівці, Батфа.