ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

21 ЛИПНЯ 2019 РОКУ

Шановні виборці!

У зв’язку з проведенням ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ 21 липня 2019 року та відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893 Про Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, кожен бажаючий з 24 травня по 15 липня включно може скористуватися своїм правом виборця подавши заяву до органу ведення Державного ведення виборців і тимчасово змінити своє місце голосування, до заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси:

- довідка місця проживання (в якій зазаначено, що виборець проживає без реєстрації за вказаною адресою); (обов’язково з собою мати копії документів)- оригінал;

- договір оренди житла (копія);

- довідка з місця роботи чи навчання (оригінал);

- виклик на навчальну сесію(оригінал);

- наказ з місця роботи про відрядження (оригінал), тощо.

У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, тобто паспорт громадянина України (у вигляді книжечки чи у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (це стосується виборців, які нещодавно набули громадянства України). Для громадян України, які є військовослужбовцями документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування, тобто до 15 липня включно.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, достатньо лише оригінал паспорта з відповідною реєстрацією (але з собою мати копію паспорта).

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Також, з метою виготовлення якісних списків виборцівЦентральна виборча комісія надала вам можливість перевірити себе у Державному реєстрі виборців, не виходячи з дому. Для цього на офіційному веб-сайті ,,Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) розроблений та функціонує програмний ресурс ,,Особистий кабінет виборця” (у разі відсутності виборця в Реєстрі, прохання невідкладно звернутися в Державний реєстр виборців відповідно прописки у вашому паспорті чи ID картці(додавши додаток до картки)).

Запрошуємо всіх бажаючих перевірити наявність себе у Державному реєстрі виборців. Процедура реєстрації на сайті доволі проста та не потребує багато часу.

В ,,Особистому кабінеті виборця” ви зможете перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців. Для цього у відповідному розділі необхідно заповнити всі поля у формі запиту достовірними даними про виборця. Відповідь на запит буде надіслана на Вашу електронну пошту. Кількість запитів обмежена. Протягом доби можна відправити лише один запит.

Також, перевірити свої персональні дані в Державному реєстрі виборців ви можете за адресою: м.Ужгород, вул.Загорська, 10, 3-й поверх, каб. № 318 (Ужгородська районна державна адміністрація). При собі потрібно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

Прийом громадян здійснюється щоденно, крім вихідних (з 8.00 год. до 17.00 год.Обідня перерва: 12.00 -12.45 год.)

Перевіривши свої дані в Державному реєстрі виборців, ви будете впевнені, що в день голосування ніщо не завадить Вам проголосувати за обраного Вами кандидата!