8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Сьогодні у с.Оноківці відбувся захід з нагоди Дня пам'яті та примирення, в якому взяли участь голова Ужгородської райдержадміністрації – Еріка Кинєв, голова Оноківської сільської ради – Павло Машіка, начальник відділу культури райдержадміністрації - Марія Котляр, ветеран – генерал-лейтенант Віктор Єгорович Шилов.

«Події 1939 - 1945 років торкнулися кожної родини та кожної людини на нашій землі. У ці дні ми згадуємо всіх, хто загинув та дякуємо тим, хто відбивав нацистську навалу на передовій, хто працював у тилу, хто не здавався на окупованих територіях та робив внесок у спільну перемогу, знаходячись у підпіллі. Щиро бажаємо сил і здоров’я нашим ветеранам та дітям війни", - зазначила у своєму виступі Еріка Кинєв.

В Оноківцях зібралися колишні військові, ветерани, вдови колишніх фронтовиків, учасники бойових дій на територіях інших країн, майбутні воїни, депутати, активісти громади, почесні гості, щоб вшанувати пам’ять тих, кого вже немає посеред нас і водночас привітати усіх, хто захищав, захищає і буде захищати Вітчизну від нападок та негараздів.

Мітинг-реквієм відкрив сільський голова Павло Машика, який згадав поіменно всіх односельчан, хто віддав життя за сьогоднішнє мирне небо. Хвилиною мовчання та спільною молитвою вшанували пам’ять про полеглих, після чого поклали вінки та квіти до обеліску полеглим воїнам.

Завершився урочистий захід виступом колективів художньої самодіяльності клубу села Оноківці: народного чоловічого вокального ансамблю «Карпатські голоси» та вокального ансамблю «Марічка».