Сьогодні, 24 квітня 2019 року, в райдержадміністрації відбулася зустріч керівництва району з потерпілими та ліквідаторами Чорнобильської катастрофи з нагоди 33 річниці аварії на ЧАЕС.

Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Еріка Кинєв, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Семаль, заступник голови райдержадміністрації Єва Раті, заступник голови районної ради Степан Мацко, голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» в Ужгородському районі Тиберій Штефанець, заступник начальника Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області Галина Довгей, лікар-реабілітолог Юрій Павлик, начальник управління соціального захисту населення Андріана Зизич, начальник відділу охорони здоров’я Світлана Чопик, а також учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

На початку зустрічі керівники району звернулися до присутніх чорнобильців зі словами вдячності за їх внесок в ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС, за те, що вони врятували світ від радіоактивного лиха, адже 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності.

Присутні хвилиною мовчання вшанували героїв-ліквідаторів, які загинули під час аварії на ЧАЕС.

Після чого зустріч проходила у формі діалогу з метою виявлення соціальних та повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС, та шляхи їх вирішення.

Керівники районних служб і управлінь інформували присутніх про стан соціального, пенсійного, медичного забезпечення ліквідаторів, зміни в законодавстві, обчислення пенсій, медикаментозне забезпечення та стаціонарне лікування.

Учасникам зустрічі надані змістовні відповіді та роз’яснення на поставлені запитання.

Голова райдержадміністрації дала доручення підзвітним установам уточнити всю інформацію про учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС району та взяти під особистий контроль проблемні питання, які їх турбують. Управлінню соціального захисту населення розробити та розіслати чорнобильцям пам’ятку про  перелік всіх пільг для даної категорії осіб.

Завершуючи зустріч голова райдержадміністрації висловила глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, людям, які ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок, рятуючи від біди не одне покоління.

Довідково.

Станом на 01.04.2019 р. в управлінні соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації перебуває  на обліку 186 осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (в тому числі 25 діти)  із них:

постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС  1 категорії –  18 чол.;
постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 2 категорії  –  81 чол.;
постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії  –  52 чол.;
сім`ї загиблих, що втратили годувальника (вдови)  – 10 чол.
Всього:   161 чол.  + діти  потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС – 25 чол..

У 2018 році управлінням соціального захисту населення Ужгородської райдержадміністрації на соціальний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок катастрофи за бюджетною програмою 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на виплату компенсацій   використано коштів на загальну суму – 464037 грн.

-  додаткова відпустка  –  167540 грн.
- щомісячна компенсація за продукти харчування учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорії  виплачено коштів на суму  –  264459 грн.
- щорічна допомога на оздоровлення –  11540 грн.
- забезпечено санаторно-курортними путівками – 3 чол. (І кат.) на суму -  20466 грн. проведено зубопротезування  – 1 чол.

У 2019 році на виплату компенсацій потерпілим внаслідок катастрофи  використано коштів на загальну суму – 116840 грн.
- додаткова відпустка  –  34000 грн.
- щомісячна компенсація за продукти харчування учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорії  виплачено коштів на суму  –  66377 грн.
- щорічна допомога на оздоровлення –  4990 грн.
- забезпечено санаторно-курортними путівками – 1 чол. (І кат.) на суму -  7290 грн. (ще 3 чол. протягом року буде оздоровлено)
- проведено зубопротезування  – 1 чол.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації до 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи із місцевого бюджету по програмі ,,Турбота на 2019 рік” надано одноразову грошову допомогу  чорнобильцям І, ІІ, ІІІ категорій та вдовам чорнобильців (141 чол.) на загальну суму 70500 гривень за винятком громадян які проживають на території новоутвореної Баранинської територіальної громади (20 чол.), яким згідно бюджетного кодексу подібні виплати здійснюються за рахунок коштів териториальних громад