Сьогодні, 18 квітня, ось уже п’ятий рік поспіль на площі Народній в Ужгороді відбувся фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» Цей унікальний захід внесений до Книги рекордів України, адже лише тут навесні дерева зацвітають тисячами різноманітних писанок.

Цьогоріч в обласному фестивалі-конкурсі взяли команди з усіх куточків краю. Кожен із учасників креативно підійшов до презентації свого «великоднього дерева» на якому представили роботи, виготовлені в різноманітних техніках: традиційна писанка розтопленим воском, «дряпанка», «мальованка», «зернівка» тощо. Одночасно на площі Народній розквітли 55 великодніх дерев, на кожному з яких красуються по кілька сотень писанок. Також площу прикрашає монументальний символ Великодня й тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності» та експозиція художньої вишивки святкової тематики для великоднього кошика.

Команда Ужгородського району також представила тематичні композиції на фестивалі  ,,Воскресни, писанко!”, які передають велекодні традиції нашого краю.

Майстрині Ужгородського району: Булина Віталія Михайлівна, педагог – організатор Лінцівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, Повхан Маріанна Василівна, заступник директора з виховної роботи та вчитель образотворчого мистецтва Худлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та Ньорба – Коцур Мирослава Іванівна, вчитель образотворчого мистецтва Кам`яницької ЗОШ І-ІІІ ступенів проводили майстер-класи з писанкарства у техніках квілінг, мальованка, писанка розтоплена воском (батикова техніка), писанка оздоблена стрічками (канзаши), писанки, оздоблені вишивкою та інші.

Великодня композиція Ужгородського району була відзначена грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації ,,за оригінальність у розкритті тематичної композиції”.

"Писанковий рай” прикрашатиме площу Народну аж до 7 травня 2019 року.