СКИНУТИ

15 грудня 2018 року в м. Ужгороді в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок«Бавка»відбулося традиційне, 1-е обласне свято під назвою «Словацький бетлегем», яке, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією «Матіца Словенска» в Україні (голова – Й.Й. Гайніш).

У рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: «Кращий словацький бетлегем», «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові». Цьогоріч у святі взяло участь 9 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки (загальна кількість – більше 100 учасників).

На початку свята всіх присутніх тепло привітали: заступник голови Уряду закордонних словаків Словацької Республіки Петер Прохазка, голова Матіци Словенскої Маріан Гешпер, голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні - Йосип Гайніш. Було зачитане вітання учасникам від управління національностей та релігій Закарпатської ОДА. На святі також була присутня консул Генерального консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді Івана Мачайова Репкова.

На запрошення «Матіци Словенскої» в конкурсній програмі взяли участь: в номінації «Кращий словацький бетлегем» - колектив «Бетлегемці» з с.Анталовці Ужгородського району (керівник Володимир Вербовські); в номінації «Кращий колектив словацьких колядників» - народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв смт. Середнє (керівник Ніколетта Мордованець), ансамбль «Ружічка» ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник Валерія Кізакова, концертмейстер Михайло Бровді) і ансамбль «Ремітські поштарі» с. Т.Ремета (керівник Ольга Мицька); в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» - колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця (керівник Беата Сливка), колектив 3-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгород (керівник Янко Поханіч), колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє (керівники Габріела Мазютинець і Людмила Андрейчик), колектив «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник сестра Марія Черніцка) і колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії (керівник Лідія Юрик).

За підсумками конкурсу, у номінації «Кращий словацький бетлегем» перше місце було присуджено колективу «Бетлегемці» з с. Анталовці. У номінації «Кращий колектив колядників» перше місце було присуджено ансамблю «Словенка», друге місце посів ансамбль «Ружічка», третє – ансамбль «Ремітські поштарі». У номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» перемогу святкував колектив «Сторожницькі віншовники», друге місце розділили, колектив «Домінік» і колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії, третє - колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє і колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода.

У програмі свята також брали участь гості – колядницький колектив «Гарчаре» з с. Поздішовце (Словаччина) під керівництвом Ондрея Новака.

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Й.Й.Гайніш і майстерний ведучий конкурсної програми Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами та пам’ятними подарунками від культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні , а також солодкими подарунками від управліннянаціональностей та релігій Закарпатської ОДА.

На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.