Поодинокі випадки захворювання на кір продовжують реєструються в різних населених пунктах по всьому району. В Ужгородському районі зареєстровано: за жовтень місяць 11 випадків з яких 5 дітей, за листопад місяць 28 випадків з яких 23 дітей.

Звертаємо увагу на те, що кір - це вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом прикашлі, чханні, розмові та може викликати серйозні ускладнення.

Єдиним джерелом збудника інфекції є людина.

Крім того, цей вірус – дуже заразний (при спілкуванні з хворим імовірність захворітискладає майже 90-100%) та летючий він миттю поширюється по всіх приміщеннях, де перебував хворий, а також може проникати через вентиляційну систему, щілини у дверях, вікнах, та на інші поверхи будівлі.

Найефективнішим заходом профілактики та захисту від кору є імунопрофілактика!

Вона здійснюється вакциною, яка формує надійний та тривалий імунітет у щеплених, а також попереджує розвиток ускладнень! Просимо звертатися до своїх сімейних лікарів для проведення вакцинації або ревакцинації.

При появі перших ознак захворювання необхідно своєчасно звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста і не займатися самолікуванням!!! Адже швидка та точна діагностика запорука збереження Вашого здоров’я!