СКИНУТИ

10 грудня, ми будемо відзначати Міжнародний день прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Її перекладено принаймні 375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. Ці статті встановлюють цивільні, політичні, економічні, соціальні і культурні права всіх людей. Це бачення людської гідності, що виходить за межі політичних кордонів і повноважень, зобов’язуючи уряди відстоювати фундаментальні права кожної людини.

Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є невідчужуваним та непорушним. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежить від волі держави, не дарують й не можуть бути скасовані. Будь-які угоди, спрямовані на обмеження прав людини, визнаються недійсними.

Можна окреслити наступні принципи визначення прав людини.

 • Права людини – це основні права і свободи, які надаються людям просто тому, що вони є людьми.
 • Права людини універсальні.
 • Вони належать кожному, незалежно від їх раси, сексуальної орієнтації, громадянства, статі, національності, етнічної приналежності чи фізичних можливостей.
 • Права людини вроджені.
 • Ми всі народжуємось з правами людини. Вони належать людям уже тому, що вони люди.
 • Права людини невід’ємні.
 • Вони не можуть буду відібраними – і крапка. Жодна людина, корпорація, організація або навіть уряд не може позбавити особу його або її прав.
 • Права людини можуть бути порушені.
 • Хоча вони є невід’ємними, вони не є невразливими. Порушення прав може зупинити людей від використання своїх прав, але вони не можуть припинити їх існування.
 • Права людини є життєво необхідними.
 • Вони мають важливе значення для свободи, справедливості і миру.

Символ цьогорічного тижня права – парасолька, що захищає та об’єднує зусилля усіх задля утвердження прав людини в Україні.

До проведення Всеукраїнського тижня права активного долучиться і Закарпатська юстиція. Так, протягом 10-16 грудня працівниками Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, відділів ДРАЦС, ДВС та держноотконтор по всій області будуть проведені різноманітні правоосвітні заходи, спрямовані на підвищення рівня правової культури населення, а також поінформованості громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Пропонуємо вашій увазі щоденний календар заходів, що будуть проводитись протягом тижня фахівцями Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області: goo.gl/s1Rk8h

Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області