02 листопада відбулась медична колегія відділу охорони здоров’я Ужгородської РДА. У засіданні колегії взяли участь начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської РДА Чопик С.М, головний лікар КЗ „Ужгородська районна лікарня” Голуб О.Є., головний лікар Ужгородського районного центру ПМСД Шинкаренко Л.Ф., заступники головних лікарів, завідувачі відділень, завідувачі АЗПСМ, районні спеціалісти.

На порядку денному були питання:

1. Підсумки роботи закладів охорони здоров’я Ужгородської РДА за 9 місяців 2018 року.

Провели аналіз основних показників роботи стаціонару та амбулаторно-поліклінічних закладів району.

У зв’язку з перетворенням Центру ПМСД в Комунальне некомерційне підприємство виникла необхідність в договірних відносинах останнього з комунальним закладом «Ужгородська районна лікарня», зокрема в плані лабораторного обстеження жителів району.

Як і по всій Україні та області в Ужгородському районні зменшується природній приріст населення, тобто кількість померлих перевищує кількість народжених та складає   -1,3 на тис. населення. По області природній приріст складає  -0,32 на тис. населення.

В цілому роботу медичних установ визнали задовільною та запропонували шляхи покращення якості та доступності медичної допомоги.

2. Хід виконання обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2021 року.

Питома вага злоякісних новоутворень виявлених в 3-4 стадіях захворювань вказує на необхідність покращення роботи в цьому напрямках як на первинному рівні надання медичної допомоги так і на вторинному. Вирішили розробити районну програму боротьби з онкологічними захворюваннями.

3. Стан готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в умовах ускладнення епідситуації з гострих респіраторно-вірусних інфекцій та грипу, про хід виконання Регіональної програми протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в області на 2018-2020 роки.

Лікувально-профілактичні заклади Ужгородського району готові до роботи в умовах ускладнення епідситуації. Наявна необхідна кількість матеріально-технічних ресурсів, у разі потреби, на випадок поширення грипу та ГРВІ. Важливим є проведення вакцинації проти грипу, особливо, груп високого епідемічного ризику (медичні працівники, працівники освітньої галузі, сфери обслуговування, торгівлі, транспорту) та медичного ризику (особи спеціалізованих колективів, діти та дорослі, які перебувають на утриманні в інтернат них закладах закритого типу, діти та дорослі з хронічними захворюваннями).