У п’ятницю, 5 жовтня, відбулась колегія відділу охорони здоров’я Ужгородської райдержадміністрації. Були присутні керівники районних закладів охорони здоров’я, районні спеціалісти, завідуючі відділеннями та амбулаторіями загальної практики–сімейної медицини. Начальник відділу охорони здоров’я Чопик С.М. ознайомила присутніх з порядком денним та надала слово районному ендокринологу Костик Н.У.

Обговорили стан надання ендокринологічної допомоги хворим у районі, основні проблеми та шляхи вирішення, а також, виконання Державної програми «Цукровий діабет», забезпечення хворих інсулінами, цукрознижуючими таблетованими препаратами та лабораторним обстеженням. За 9 міс. 2018 року вперше виявлено 683 хворих ендокринологічного профілю. Зареєсровано 1995 хворих на цукровий діабет.

Далі підвели підсумки виконання  Державної програми „Доступні ліки”. На виконання Програми у 2018 році заплановано з державного бюджету 1 677,700 тис. грн. Станом на 1 жовтня 2018 року виконання Державної програми «Доступні ліки» складає 67.7% від річних.(1 136.0 тис.грн.) За вересень виписано 2168 рецептів , отоварено 84.7 % від виписаних. Середня вартість рецептів станом на 1 жовтня складає 68 грн. і є меншою у порівнянні з минулими місяцями.

Також обговорили стан надання медичної допомоги хворим з орфанними (рідкісними) захворюваннями, яких в районі на обліку 83 дорослих та 43 дитини, та стан підготовки лікувально -профілактичних закладів до роботи в осінньо-зимовий період.

З розглянутих питань колегія прийняла рішення роботу вважати задовільною та звернути увагу на недостатнє виявлення ендокринопатій на деяких дільницях. Забезпечити максимальне обстеження та якісне лікування хворих, згідно клінічних протоколів надання медичної допомоги. Активізувати санітарно-освітню роботу, популяризацію піклування про власне здоров’я. Актуальні питання ширше висвітлювати на власних сайтах закладів охорони здоров’я.