30 вересня в с.Ворочево відбувся VIII-й обласний фестиваль лемківської культури «Лемківська Ватра»,мета якого – збереження і розвиток самобутнього народного мистецтва лемків, їхніх звичаїв та обрядів, а також – популяризація туристично-рекреаційних можливостей нашого краю.

У фестивалі беруть участь представники лемківських осередків не лише Закарпаття, а й інших регіонів, де компактно проживають представники цієї етнографічної групи.

Свято розпочалося з урочистого відкриття і традиційного запалення символічної лемківської ватри,покладанням вінків та квітів до Пам'ятного Хреста полеглим Січовим стрільцям у мікрорайоні Яслище.

Далі на гостей чекали виступи дитячих колективів, ігри, забави, концерт лемківських колективів і виконавців художньої самодіяльності, виставка творів майстрів декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класи з традиційних лемківських ремесел, дегустація лемківських страв і насамкінець – виступи народних та естрадних колективів.

Цьогоріч від Ужгородського району участь у фестивалі взяв вокально-хореографічний ансамбль «Шовкова Косиця» клубу с.Невицьке, який виконав ряд лемківських пісень і танець «Закарпатська в’язанка». Колектив нагороджено Подякою за розвиток лемківської культури і мистецтва, збереження, примноження аматорської художньої творчості, народних традицій, звичаїв, обрядів та з нагоди VIII обласного фестивалю лемківської культури «Лемківська ватра».