Сьогодні голова райдержадміністрації Еріка Кинєв провела нараду з головами сільських та селищної рад. У нараді також взяли участь перший заступник голови РДА Семаль В.Ю. та заступник голови Раті Є.Ш., заступник голови районної ради Мацко С.Я., начальник Ужгородського управління ГУ ДФС Пацкан В.В., директор Закарпатської дирекції ПАТ „Укрпошта” Калій С. М., директор ДП „Ужгородське лісове господарство” Кий В.В., директор КП „Ужгородщина” Ковач В. Ю.; начальник Ужгородського відділення ПАТ „Закарпатгаз” Библик Р.Ф.; начальник Ужгороського РЕМу Юращук О. М., заступник військового комісара Ужгородського ОМВК Гаврик О.А. керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Перед початком наради всім присутнім було представлено першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Семаля та новопризначеного начальника Перечинського міжрайонного відділу управління СБУ в Закарпатській області Симочко Віктора Олексійовича, якому підпорядкований Ужгородський район.

Після чого перейшли до розгляду питань порядку денного.

Одним із найважливіших питань порядку денного наради було питання про роботу Закарпатської дирекції ПАТ „Укрпошта” на території Ужгородського району. Інформував Калій Сергій – директор Закарпатської дирекції ПАТ „Укрпошта”

На адресу райдержадміністрації надходять численні звернення щодо роботи поштових відділень. Здебільшого заявників турбує якість надання послуг операторами поштового зв’язку. Чимало громадян цікавить оплата їхніх послуг. Також заявники висловлюють своє невдоволення з приводу закриття поштових відділень, адже у селах у багатьох випадках пошта залишається єдиним джерелом отримання пенсії, соціальної допомоги, адміністративних послуг, замовлення ліків і товарів поштою тощо. Директор Закарпатської дирекції ПАТ „Укрпошта” повідомив, що основною проблемою у роботі поштових відділень є застаріле технічне обладнання та брак кадрів. Звернувся до голів сільських рад з проханням сприяти у пошуку нових працівників, адже на даний час на території району вакантними є 14 посад листонош та 4 посади начальників відділень, у зв’язку з цим не встигають вчасно доставляти пошту.

На порядку денному наради розглядались також питання про підготовку об’єктів паливно-енергетичного комплексу району до осінньо-зимового періоду 2018/19 року та про призначення житлових субсидій.

Як повідомив старший інспектор відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Крупнік Вячеслав проведено обстеження  інженерних мереж і об’єктів житлово-комунального господарства, господарського комплексу і установ бюджетної сфери. Підготовка до опалювального сезону проводиться згідно затвердженого плану. Здійснюються заходи щодо забезпечення бюджетних установ твердим паливом. Було озвучено, що до 15 жовтня всі роботи будуть виконані в повному обсязі.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Андріана Зизич розповіла присутнім про впровадження нового порядку призначення житлових субсидій. Право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг) перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї. Згідно нових правил деякі родини повинні наново подати заяви, а деякі їх взагалі не отримають. Субсидія надаватиметься саме тим сім’ям, які справді потребують державної підтримки у сплаті житлово-комунальних послуг. Водночас, буде відмовлено в наданні субсидій певній категорії субсидіантів, які насправді приховують власні статки і не потребують підтримки держав.

Заступник військового комісара Ужгородського ОМВК Гаврик О.А. виступив з питанням щодо належної організації на території району осіннього призову на строкову військову службу. Звертаючись до очільників територіальних громад Олег Анатолійович закликав їх активізувати роботу щодо проведення призовної кампанії та розшуку тих військовозобов’язаних громадян, які ухиляються від строкової військової служби.

Обговорення кожного із питань порядку денного відбулось у форматі тривалого та конструктивного діалогу між представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в районі.