Лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання, яким хворіють і люди і тварини. Початок захворювання проявляється ознобом, різким підвищенням температури, головним болем і дуже сильним болем у м’язах, запаленням очей. Все це сигнали негайного звернення до лікаря!
За 2018 рік  на території Ужгородського району зареєстровано 11 випадків захворювання. Лабораторно підтверджено 7.
Основний шлях розповсюдження лептоспірозу – вода. Причиною хвороби може стати вживання води з відкритих джерел, на берегах яких є гризуни і при вживанні сирої води із колодязів. Особливо часто люди заражаються лептоспірозом при контакті з водою в неперевірених непроточних водоймищах . В умовах населених пунктів зараження лептоспірозом може відбуватись при роботах на об’єктах, де утримуються тварини, та при вживанні їжі, яка контамінована виділеннями гризунів (щурі, миші, які мають доступ на об’єкти зберігання продовольства, продовольчі склади і їдальні). Тож проведення осінньої суцільної дератизації в населених пунктах є важливим заходом захисту населення від лептоспірозу. Відповідна Програма запропонована Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ужгородської райдержадміністрації на виконання сільським радам. Тож, звертаємось до голів сільських рад   здійснити відповідні заходи з дератизації .