Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - це законодавчо визначені форми організації життєзабезпечення таких дітей. Вони передбачають їх утримання та виховання в сім'ї, забезпечують соціальний захист, захист майнових і житлових прав дитини, догляд, виховання, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилася без піклування батьків. Одними з сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є виховання в прийомній сім`ї та дитячому будинку сімейного типу. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання дітей в сімейному оточенні.

На території Ужгородського району на сьогоднішній день функціонує 6 дитячих будинків сімейного типу та 3 прийомні сім'ї, в яких виховується та проживають 43 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім’я- сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання на свою житлову площу від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу- окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10, враховуючи рідних. До дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

На кожну дитину для її утримання виплачується державна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідно до віку, а також, прийомним батькам та батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення, яке становить 35% від розміру державної соціальної допомоги, що вони отримують на прийомних дітей та дітей-вихованців.

Ужгородським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснюється пошук громадян України, які не байдужі до долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають бажання стати батьками-вихователями або прийомними батьками та взяти на виховання дітей.

За більш детальною інформацією бажаючих стати кандидатами у прийомні батьки, батьки-вихователі просимо звертатись до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул..Гойди,8 тел. 61-62-04, +380506473990