Спостереження і аналіз багаторічних досліджень свідчать, що територія Ужгородського району зазнає впливу багатьох видів небезпечних природних явищ, взаємодії цілого   ряду   природних   факторів   і   процесів геологічного та метеорологічного походження: сильні вітри, паводки, снігопади тощо. Найважливішими серед них є гідрометеорологічні, які відіграють домінуючу роль у створені умов для катастрофічних природних явищ, у тому числі паводків, що призводить до підтоплення дворогосподарств, житлових будинків, а це є порушенням умов життєдіяльності населення.

Одним із основних і пріоритетних завдань органів виконавчої влади тамісцевого самоврядування є координація комплексу робіт пов’язаних з попередженням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, підвищення рівня захисту населення і території району від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникнення та реальної готовності до реагування на них.

Так, на сьогодні виникла складна ситуація на території Дубрівської сільської ради. Упродовж десятиліть під час випадання значної кількості опадів мають місце підтоплення дворогосподарств, господарських споруд, сільськогосподарських угідь, які завдають значних матеріальних збитків багатьом жителям с.Дубрівка і як вже було сказано є порушенням умов життєдіяльності населення.

Однією із основних та складових причин такої ситуації є русло р.Веля, яка протікає по території Дубрівської сільської ради і яка внаслідок сезонних проливних дощів періодично виходить з берегів, утворюючи надзвичайну ситуацію природного характеру, створюючи тим самим непередбачувані наслідки.

Саме русло замулене та заросле чагарниковою рослинністю, що в свою чергу створює перешкоди для вільної течії річок і утворення значних підтоплень.

Дане питання є наболілим, упродовж попередніх років і на сьогоднішній день потребує оперативного реагування.

З цією метою райдержадміністрацією неодноразово проводилися наради та комісійні обстеження, про що складені відповідні акти. За кошти районного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію (ПКД): „Розчистка русла р.Веля та захист від підтоплення на території Дубрівської сільської ради”, яка пройшла експертний висновок.

Роботи, які передбачені ПКД, розділені на три етапи, два з яких виконуються на території Ужгородського району (Дубрівська сільська рада) і один – Мукачівський район (Зняцівська сільська рада), де райдержадміністрація звернулася листом до Мукачівської райдержадміністрації.

Зважаючи на актуальність та необхідність негайного вирішення зазначеної проблеми, з метою реагування, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного характеру, створення нормальних та безпечних умов життєдіяльності населення, охорони навколишнього природного середовища, захисту сільськогосподарських угідь, збільшення пропускної спроможності річок та безаварійного пропуску паводку на сьогодні райдержадміністрацією, з боку керівництва, розглядається питання та вживаються всі необхідні та відповідні заходи щодо фінансування та проведення відповідних робіт із розчистки русла р.Веля.