27 липня голова райдержадміністрації Еріка Кинєв провела нараду з головами селищної та сільських рад району. Участь в нараді взяли в.о.голови районної ради Степан Мацко, заступник голови райдержадміністрації Єва Раті, керівник апарату райдержадміністрації Руслана Боднарюк, заступник начальника Ужгородської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області Василь Дюлай, в.о.директора ДП ,,Ужгородське лісове господарство” Валентин Геккер та директор КП ,,Ужгородщина” Василь Ковач, керівники структурних підрозділів державної адміністрації, голови виконавчих комітетів місцевих рад.

На порядок денний наради було винесено 8 питань.

Найбільш актуальним з них було питання про стан виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення робіт по ремонту районних автомобільних доріг місцевого значення загального користування та доріг (вулиць) комунальної власності. З данного питання доповідав старший інспектор відділу інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Вячеслав Крупнік. Коротку інформацію по цьому питанню озвучили присутні на нараді голови сільських рад.

Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Світлана Чопик разом із головним лікарем Ужгородського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Ларисою Шинкаренко проінформували щодо актуальних питань впровадження медичної реформи в районі, згідно якої первина ланка запрацює по-новому. З цією метою необхідно створити некомерційні комунальні заклади, адже надалі фінансування здійснюватиметься відповідно до угод, укладених із Національною агенцією здоров’я України. У зв’язку з цим 30 липня відбудеться засідання сесії Ужгородської районної ради на затвердження якої винесено рішення: «Про створення шляхом перетворення комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради».

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Маріанна Михайлишина проінформувала про стан виконання заходів, необхідних для упровадження з 1 вересня 2018 року Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа”. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Обговорювалось питання стан підготовки до опалювального сезону та проведення капітальних і поточних ремонтів у закладах загальної середньої та дошкільної освіти району. Здійснено аналіз наявності в закладах залишків твердого палива, визначено фактичні його обсяги на наступний опалювальний рік, потребу в проведені перевірок приладів обліку та ремонті наявного обладнання.

Про аналіз показників туристично-рекреаційної галузі в Ужгородському районі доповіла Лілія Москалюк начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації. Розглянули можливі причини зменшення надходжень від сплати туристичного збору до місцевих бюджетів.

Ірина Зазулич начальник відділу архітектури та містобудування райдержадміністрації розповіла про внесення змін до пункту 9 розділу V „Прикінцеві положення” Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт. Також мова йшла про підготовчі роботи, які проводяться в районі для реалізації заходів щодо створення Містобудівного кадастру.

Про розвиток садівництва в господарствах Ужгородського району проінформував в.о.начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Микола Славич. Обговорювалось питання щодо використання земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів та розпорядження ними.

Також, про підготовку та реалізацію грантових проектів на території району інформувала директор КП ,,Ужгородське районне агенство розвитку” Рената Манайло-Приходько

Під час виступів було чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.