У світі, повному нерівності, криз та бідності, грудне   вигодовування вважається основою міцного здоров’я  немовлят та матерів на все життя. Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го по 7 серпня. Цього року Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування буде проходити під гаслом «Годування грудьми – основа життя». За цей час науковці, медики, громадські діячі нагадують суспільству про особливу роль материнського молока у формуванні здоров’я і повноцінного розвитку дитини

В лікувальних закладах Ужгородського району, будуть проведені круглі столи: «Грудне вигодовування – здоровий початок життя, як запорука поваги один до одного та піклування про світ, в якому ми живемо», «Грудне вигодовування, як один із ключових аспектів в рамках програми харчування, продовольчої безпеки та подолання бідності».

Грудне вигодовування – єдиний природній спосіб годування дитини, який має унікальний біологічний та психологічний вплив на здоров’я та розвиток малюка. Протягом перших 5-6 місяців грудне вигодовування повністю забезпечує дитину харчовими і біологічно активними речовинами. Годувати грудьми може практично кожна жінка. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, жінок, які фізично не можуть годувати грудьми, в усьому світі не більше 1-3%. Головне – це бажання та вчасна інформаційна та психологічна підтримка.

Вигодовування дітей грудьми – єдиний фізіологічний вид вигодовування, який забезпечує повноцінний розвиток і здоров’я дитячого організму. Грудне молоко сприяє емоційному контакту із малюком, формує основу правильної психологічної поведінки дитини в сім’ї та колективі. Сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку.

Грудне вигодовування запобігає голоду та недоїданню в усіх його проявах і гарантує безпеку харчування для немовлят, навіть у час кризи. Без необхідності збільшувати витрати сім’ї грудне вигодовування є недорогим способом годування немовлят, воно сприяє подоланню бідності. Харчування, продовольча безпека та подолання бідності є основою реалізації програми Організації Об’єднаних Націй  «Цілі Сталого Розвитку».Ми повинні докласти всіх зусиль для забезпечення росту, розвитку та виживання наших дітей.