88017, Україна
Тел.:(0312) 61-29-17
Факс:(0312) 61-29-32
E-mail: uzh-rda@carpathia.gov.ua

Згідно діючого законодавства фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка на сьогодні складає 3723 грн., відповідно мінімальний страховий внесок – 819,06 грн. на місяць.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно Закону України №2148-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» з 1 січня 2018 року право на пенсію мають особи, які досягли пенсійного віку, передбачено статтею 26 Закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для чоловіків – 60 років, для жінок – враховуючи градацію по віку для тих, що народилися до 1 квітня 1961 року), та мають стаж 25 років. Кожного наступного року до розміру страхового стажу додаватиметься один рік (2019 рік – 26 років, 2020-ий – 27 років і т.д.), і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

З метою дотримання законодавства в частині сплати єдиного внеску та зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу фізичним особам-підприємцям необхідно також сплатити заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.

Всю інформацію про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) або звернувшись до органу Пенсійного фонду України.

Крім того, інформацію про розмір свого страхового стажу, набутого з 1 січня 2004 року, про сплату страхових внесків можна отримати через СМС-повідомлення від Пенсійного фонду України, подавши заяву до Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області або іншого найближчого управління.