Державна політика України щодо захисту прав дітей на даний час зазнає значних змін, насамперед, це реформування інтернатних закладів та пошук альтернативних форм влаштування дітей. Зокрема, однією із таких форм на сьогоднішній день є послуга патронату над дитиною.

Що таке патронат?

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. В сім'ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувались в одні сім'ї.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні, який пройшов відповідний курс підготовки, та навчання.

Яка мета патронату?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та займатися її належним вихованням. Термін перебування дитини/дітей у сім’ї патронатного вихователя становить від 3 до 6 місяців.

Що це дасть для дитини?

Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – влаштування до інших форм сімейного виховання. Функціонування патронатних сімей допоможе зберегти за дитиною право виховуватися в рідній сім’ї та зробить процес вилучення для неї менш травматичним.

Які умови оплати послуг патронатного вихователя?

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються з дня влаштування дитини/дітей в сім’ю патронатного вихователя та виплачуються до дня вибуття дітей з сім’ї. Виплати грошового забезпечення знову відновлюються після чергового влаштування дитини/дітей в сім’ю патронатного вихователя. Грошове забезпечення на місяць (за період перебування дітей в сім’ї) становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, також, виплачується соціальна допомога на кожну влаштовану в сім’ю дитину відповідно віку становить два прожиткових мінімуми.

Запрошуємо до співпраці усіх небайдужих родин готових поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Для отримання детальнішої інформації про сімейний патронат звертайтесь до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 8 або за тел. 61-62-04.