За 2018 рік в Україні зареєстровано 2 випадки хвороби на дифтерію.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%. На сьогоднішній день в Ужгородському районі сироватка від дифтерії відсутня. Тому найкращий і єдиний спосіб захиститися від дифтерії, це вакцинація.

В амбулаторіях  загальної практики сімейної медицини Ужгородського райононного ЦПМСД наявні 4938 доз вакцини АКДП, 133 дози АДП та 6433 дози АДП-М. Щеплення проводяться по всіх амбулаторіях Ужгородського районного ЦПМСД, після огляду сімейного лікаря. Тому захистіть себе і своїх дітей, вакцинуйтеся!!!

Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище, яке проходить через декілька днів.

За 6 місяців 2018 року в Ужгородському районі 25.1 % дітей до 1 року отримали три дози вакцини АКДП, 30.8 % дорослих захищені від дифтерії вакциною АДП-М.