На сьогоднішній день в Україні запроваджується нова форма тимчасового влаштування дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Це виховання дітей у патронатній сім’ї.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Функціонування патронатних сімей допоможе зберегти за дитиною право виховуватися в рідній сім’ї та зробить процес вилучення для дитини менш травматичним.

Патронат над дитиною це нова комплексна соціальна послуга, яка дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати сім’ю на ранніх етапи кризи.

Ужгородським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснюється пошук громадян України, які мають бажання стати патронатними вихователями та взяти на виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

В разі, якщо Ви хочете поділитись сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки, звертайтесь  до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 8 або за телефонами +380506473990 або 61-62-04.

Ужгородський районний центр

соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді