СКИНУТИ

22 травня 2018 року було проведено інструктивно-методичну нараду вчителів району, які будуть працювати в 1 класах 2018-2019 н.р. в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

Тема зустрічі – «Нова українська школа: реалізація державної програми у початковій школі».

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Початкова освіта – це перший рівень повної загальної середньої освіти, який відповідає першому рівню Національної рамки кваліфікацій.

Метою початкової освіти є всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей та розвиток самостійності, творчості, допитливості, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві, продовження навчання в основній школі.

Нараду відкрила М.І. Михайлишина, начальник відділу освіти, моді та спорту райдержадміністрації, яка привітала учасників зібрання, торкнулася питань готовності закладів освіти району до роботи в умовах Нової Української Школи та фінансового забезпечення.

Продовжила нараду Л.І. Горгош, заступник директора з навчально-виховної роботи Середнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, відповідальна за роботу початкової школи району. Вона цікаво та змістовно проаналізувала окремі питання Нової Української Школи:

- новий Державний стандарт початкової школи;

- ключові зміни до навчання та змісту освіти;

- ключові компетентності учнів початкової школи та наскрізні вміння;

- формування освітнього середовища тощо.

В ході наради було опрацьовано дві типові освітні програми для закладів загальної середньої освіти для 1 – 2 –х класів. А також відповідні до них типові навчальні плани. Також розглянуто питання щодо вибору проектів підручників для 1 класу ЗЗСО.

На закінчення інструктивно-методичної наради Людмила Іванівна поділилася враженнями від відвіданих уроків у експериментальних (пілотних) 1-х класах Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, а саме інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

Ці уроки розпочиналися з ранкового кола –зустріч вчителя з учнями, під час якого учні віталися, визначали дату, день тижня, стан погоди, обмінювалися новою інформацією, розповідали про новини дня, грали в ігри. Також залежно від настрою, кожна дитина вішала прищепки на усміхнені чи сумні смайли. Якщо є дитина з поганим настроєм, то вчитель разом із класом придумують, як можна його поліпшити. Далі починалися уроки.Парти в класі розставлені колами. Четверо учнів сидять обличчями одне до одного, тож дитина бачить навпроти себе очі друзів, а не спину однокласника попереду. Під час уроків учні і читали, і писали, і співали, малювали, клеїли, рахували, висловлювали свої думки, проводили багато дослідів.

Першокласникам було цікаво і весело під час таких уроків, що справило позитивні враження від Нової Української Школи.