8-9 травня в Україні – День пам’яті та примирення й День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У ці Дні ми згадуємо про тих, хто ціною власного життя захистив світ від нацизму та вшановуємо ветеранів, яких на жаль з кожним роком стає все менше і менше.

9 травня керівництво району взяло участь в урочистостях з нагоди 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які відбулися в обласному центрі Закарпаття, де разом з представники влади, ветеранських організацій, військових частин, правоохоронних органів поклали квіти до до трьох пам’ятників: «Україна – визволителям» на українсько-словацькому кордоні, «Добровольцям Закарпаття – учасникам другої світової війни», що на площі Кирила і Мефодія, а також до Меморіального комплексу на «Пагорбі Слави».

«Ніколи знову» – офіційне гасло звучало і на заходах, які проходили на Ужгородщині. Зокрема, в Середньому відбувся районний мітинг. Тут на пам’ятнику загиблим воїнам-добровольцям золотими літерами виписані імена М. Бистринця, І. Білея, М. Дикун, В. Качура, І. Калинича… Усіх 42.

У заходах взяли участь: директор місцевої школи Андрій Югас, головний лікар Антон Сливка, вчителі, медики, працівники різних установ та організацій, селищний голова Емеріх Крицкій, начальник відділу культури районної держадміністрації Марія Котляр, учасник війни в Афганістані Володимир Воротинцев...

Відбулось покладання вінків, квітів до пам’ятника, лунали слова вдячності на адресу ветеранів, дітей війни, сучасних героїв, які захищають цілісність нашої держави на Сході України.

Урочистості відбулися в усіх селах району. Згадували мужнів синів і дочок, які не повернулися з важких доріг війни, хто віддав життя за волю та мир на землі.Про героїв ще не раз згадають на різних заходах у бібліотеці, на уроках мужності у багатьох населених пунктах Ужгородщини, яка пам’ятає своїх героїв.