СКИНУТИ

Протягом 2017 року відділом:

- видано будівельних паспортів на забудову земельних ділянок – 303   (336 разом з відмовами)

- надано містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок – 28 (55 разом з відмовами)

- надано висновків та листів до проектів відведення земельних ділянок –827

- підготовлено проектів розпоряджень – 43

- проведено архітектурно-містобудівних рад - 10

- розглянуто звернень та скарг громадян – 63

Розроблена Схема   планування    території    Ужгородського району (далі Схема) була направлена   у ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" м. Київ, для проведення державної експертизи та отримала ряд зауважень.

Державне підприємство Державний інститут проектування міст „Містопроект”, що є розробником Схеми виправив зауваження, після чого проект був направлений у ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД". На даний час очікується передача матеріалів Схеми у райдержадміністрацію з позитивним висновком експертизи.

Протягом 2017 року затверджені генеральні плани сс. Руські Комарівці, Холмок, Оріховиця, Дубрівка. Продовжуються   роботи з   розробки   генплану с.Барвінок.

З метою відведення земельних ділянок, встановлення та зміни їх цільового призначення, уточнення положень генеральних планів населених пунктів, розроблено 76 детальних планів територій для розміщення об’єктів містобудування, в тому числі:

- детальний план території для будівництва сонячної електростанції, за межами населеного пункту, на території Тийгласької сільської ради;

- детальний план території для розміщення багатофункціонального комплексу – Місійної семінарії „REDEMTORISMATER” Мукачівської греко-католицької єпархії для здійснення релігійної діяльності, за межами населеного пункту села Циганівці, на території Великолазівської сільської ради.

- детальний план території для розміщення вузла приймання внутрішньотрубних засобів з продувочними свічами за межами населеного пункту, на території Паладь-Комарівської сільської ради, що входить до складу об’єкту „Реконструкція газопроводу Долина-Ужгород-Держкордон-ІІ” на ділянці компресорної станції „Ужгород” - „Державний кордон” з облаштуванням вузла приймання внутрішньотрубних засобів в районі Державного кордону”;

- детальний план території для розміщення комплексу будівель фермерського господарства із вирощування водних культур, за межами населеного пункту села Концово, на території Холмківської сільської ради;

- детальний план території мікрорайону „Підлипникиˮ за межами населеного пункту, на території Оноківської сільської ради;

- детальний план території Лінцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Лінці, №245;

- детального плану території Киблярівської ЗОШ І-ІІ ступенів в с.Кибляри, №173 та інші.

Прийнято участь у громадських слуханняхпообговоренню проектів детального планування різних об’єктів.

З метою створення належних умов для забезпечення житлом окремих категорій громадян, які проживають в Ужгородському районі, розроблена Комплексна соціально-економічна програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом в Ужгородському районі  на 2018 − 2022 роки, яка затверджена рішенням Ужгородської районної ради від 01.12.2017.

Відповідно   до   листа   Закарпатської   облдержадміністрації 05.02.2013 № 490/06-11 відділ регулярно веде моніторинг будівництва об’єктів промислового виробництва  та інженерно-транспортної  інфраструктури.

Відділ бере участь у роботі комісії з розгляду звернень з питань містобудуваннятараціональноговикористання земель за межами населених пунктів на території району та постійно діючої комісії з реалізації районної цільової програми «Власний дім» на 2016-2020 роки.

На нарадах із Середнянським селищним, сільськими головами при голові райдержадміністрації розглянуті слідуючі питання:

- внесення   змін   до   деяких   законодавчих актів   України   щодо удосконалення містобудівної діяльності;

-порядок затвердження проектів містобудівної документації та надання вихідних даних на проектування об’єктів будівництва відповідно до статті 17, 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

   Відділом регулярно ведеться інвентаризація розробленої містобудівної документації (генеральних планів та детальних планів території) на паперових та електронних носіях, сканування будівельних паспортів, містобудівних умов і обмежень з метою створення електронної бази містобудівного кадастру.

  Відповідно до листа Закарпатської обласної державної адміністрації 24.01.2017 № 06-17/159 розпорядженням голови райдержадміністрації була утворена робоча група з обстеження місць розміщення зовнішньої реклами за межами населених пунктів району та проведена інвентаризація об’єктів зовнішньої реклами, встановлених за межами населених пунктів району, здійснена їх фотофіксація та визначена відповідність їх встановлення вимогам чинного законодавства.

На виконання статей 17 і 19 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” , Закону України „Про доступ до публічної інформації", а також відповідно до листів Закарпатської облдержадміністрації 16.06.2014 № 06-17/1127,   01.08.2014, № 06-17-1504, 03.10.2014 № 4381/06-11 Середнянській селищній, сільським радам надається інформаційна допомога щодо забезпечення доступу громадськості до містобудівної документації на місцевому рівні.

Відповідно до   листа   Закарпатської облдержадміністрації 07.09.2017 №5676/06-11 проведено аналіз відповідності розміщення об’єктів громадської та житлової забудови містобудівній документації.

На виконання розпорядження голови державної адміністрації 05.10.2017 № 306 «Про районну постійно діючу комплексну робочу групу» відділ у складі комісії проводив обстеження об’єктів соціальної інфраструктури населених пунктів району. Обстежено 14 об’єктів, про що складено відповідні акти.

Сільським радам регулярно надаються роз’яснення стосовно розроблення містобудівної документації, порядку проведення громадських слухань, порядку залучення та використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів з врахуванням положень Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”.

Проблемним питанням залишається недостатнє фінансування сільськими радами оновлення містобудівної документації на місцевому рівні та питання створення містобудівного кадастру.