Одними з сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є прийомна сім`я та дитячий будинок сімейного типу. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні.

Прийомна сім’я- сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

Прийомні батьки, батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей та дітей-вихованців на підприємствах, в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей та дітей-вихованців

Кандидати у прийомні батьки та батьки-вихователі в обов’язковому порядку проходять курс підготовки з метою підвищення батьківського потенціалу (один раз на два роки), проведення якого забезпечують обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомним батькам та батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення, яке становить 35% від розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо Ви бажаєте стати батьками-вихователями, прийомними батьками, створити сімейний затишок знедоленим дітям, подарувати їм радість сімейного спілкування, турботу, тепло за більш детальною інформацією для проходження навчання та збору необхідних документів звертайтесь до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул..Гойди,8 тел. 61-62-04.

Ужгородський районний центр

соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді