13 лютого в райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Гарновдія відбулося  позачергове засідання комісії ТЕБ та НС.

На порядок денний засідання було винесено ряд питань.
Зокрема, про ускладнення епідемічної ситуації по захворюваності на ГРВІ в Ужгородському районі інформувала в.о. завідувача Чопського районного лабораторного відділення УМФС ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Байда Галина Марківна.  За даними Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» спостерігається поступове зростання рівня захворюваності на ГРВІ серед жителів району. Ріст захворюваності відмічається по всіх вікових група за винятком дітей до року, в тому числі з найбільшим темпом приросту у віковій групі 15-17 років – 19,2 % (з 42 до 52 випадків), серед дітей 5-9 років – 10 % (з 102 до 114 випадків), 10-14 років – 5,3 % (з 88 до 93 випадків). Серед дорослого населення ріст захворюваності на 29 % (з 115 до 162 випадків). Найбільше число випадків реєструється на території медичного забезпечення Р.Комарівською АЗПСМ, де спостерігається ріст на 82,2 % (з 8 до 45 випадків), в тому числі серед дітей - в 4 рази: з 8 до 33-х випадків; В.Добронської АЗПСМ – в 2,0 рази, діти в 2,8 рази (відповідно з 11 до 22 хворих, діти: з 6 до 17 хворих); Оноківської АЗПСМ – на 42,8 %, діти на 33,3 % (у випадках відповідно з 11 до 21, діти: з 13 до 15); Концівської АЗПСМ – на 24 %, діти на 27,7 %; Коритнянської АЗПСМ – на 39%, серед дітей на 1 випадок; Тарнівецької АЗПСМ – на 29 %, діти на 13 %.

Заслухавши інформацію та з урахуванням обговорення, комісія прийняла рішення:

ввести в дію Комплексний план профілактичних, протиепідемічних заходів з грипу та ГРВІ та заходів запобігання можливого ускладнення грипу в сезон 2017-2018 роки;

починаючи із 14.02.2018 року ввести карантинні заходи (призупинити навчальний процес) у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району на 14 календарних днів;

головам виконкомів Середнянської селищної, сільських рад ввести обмежувальні заходи в населених пунктах району в частині посиленого протиепідемічного режиму в усіх закладах, установах, організаціях незалежно від форм власності; проводити щоденний моніторинг відвідування дітей та призупиняти відвідування ДНЗ при відсутності в них більше 20 % дітей по захворюваності на грип та ГРВІ.

Про епідситуацію по захворюваності на кір в Ужгородському районі доповідала Байда Г.М.

Протягом шостого тижня року у районі зареєстровано 31 випадок захворювання, в тому числі 29 серед дітей, що становить 93,5 %. Серед захворілих дітей, вікова категорія 5-9 років становить найбільший відсоток в групі захворілих дітей – 41,4 %, з яких 66,6 % - не щеплені (8 із 12). У віковій категорії 1-4 роки в порівнянні з минулим тижнем кількість захворювань зменшилась з 17 до 7 випадків, але всі захворілі діти не мають щеплень. Протягом тижня як і раніше основний відсоток захворілих із смт. Середнє – 16 випадків, 51,6 % із загального числа захворілих, зросла кількість захворілих в с.Худльово – 8 випадків – 25,8 % із загального числа захворілих. Випадки захворювання також зареєстровані в с.В.Доброгь – 2, по одному випадку в селах Кам’яниця, Баранинці, Минай, Р.Комарівці. Серед організованих дітей 2 випадки захворювання кором зареєстровані в ЗОШ смт.Середнє (4 і 6 класи). Загалом з початку реєстрації у районі захворіло на кір 271 особа, з них 91,4 % діти. Всього захворіло дорослих – 22 особи. Основний відсоток захворілих дітей представлені віковою категорією до 4-х років.

В ході засідання комісії розглянули також питання про епідситуацію по захворюваності на гепатит А (ВГА) та про затвердження паспорту ризику Ужгородського району.

За результатами розглянутих питань прийнято відповідні рішення