3 лютого у с. Сторожниця відбулося традиційне свято словаків Фашіанговий плес – останній бал перед Великим постом. Уже вп’яте будинок культури збирає етнічних словаків та поціновувачів словацьких традицій у своєму залі. Організатори свята: директор будинку культури с. Сторожниця, заслужений працівник культури України - Іван Пастеляк, керівник дитячого зразкового ансамблю «Наша файта» - Мирослава Огразанська та бібліотекар с. Сторожниця - Дарина Габор, ведуча – директор районного будинку культури Леся Дубенко.

Метою свята було не тільки забезпечити відпочинок для гостей, але й показати стародавні обряди. Один з таких «Похорони контрабаса».

Великодній піст – час смиренності та молитов, у цей час не лунають пісні і танці. Контрабас – музичний інструмент – символ музики, тож його символічно ховають під час балу у скриню на 40 днів, саме стільки, скільки триває Великий піст, аж до самого світлого свята Воскресіння Христа.

Гості весело проводили час чи то в танці, чи дивлячись концертну програму. «Наша файта» викручувала на сцені «Родинний», «Дунаю» і, звичайно, традиційний бальний танець - його Величність Вальс. Учасниці тріо «Мелодія» УРБК співали словацькі народні, та й скрипка Лесі Дубенко не мовчала у цей вечір.

Тепло вітали усіх присутніх представник Генерального Консульства Словаччини в м.Ужгороді - Здєнек Данко, ведучий словацьких фестивалів, концертів - Ян Поханіч та сільський голова с. Сторожниця- Василь Сіка. Бажали усім, хто причетний до Фашіянгового плесу в с. Сторожниця майбутніх вдалих творчих здобутків, наснаги та сил на подальші проекти.