Сьогодні, 01 лютого, о 10.00 год. в приміщенні Ужгородської райдержадміністрації для представників аграрного сектору Ужгородщини був проведений тренінг „Аграрні розписки в Україні” - нові можливості для фермерів, який впроваджується IFC, членом Групи Світового банку в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

До участі в семінарі запрошувалися керівники приватних с/г підприємств та голови фермерських господарств району. З вступним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Гарновдій, який зазначив, що аграрні розписки – це зручний та простий інструмент залучення фінансування, який допоможе агровиробникам отримати доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції.

Перед присутніми з презентацією виступила Людмила Шурковська, голова правління БФ „Карпатський регіональний центр дорадництва”, яка  докладно надала інформацію по процедурам роботи з аграрними розписками, та інших діючих програм для фермерів Міжнародної фінансової корпорації (що входить в групу Світового банку). Наголосила на ключових властивостях та перевагах аграрних розписок.

Аграрна розписка виступає в Україні інноваційним універсальним інструментом обміну агровиробника на грошові кошти, матеріально-технічні ресурси, послуги, техніку.

Представники влади є партнерами проекту щодо реалізації програми й підтримують інновації, що сприятимуть розвитку агробізнесу в регіоні.

В результаті роботи Проекту сільськогосподарські виробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових та матеріально-технічних ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

Подібна практика кредитування агровиробників шляхом використання фінансового інструменту «Аграрні розписки» активно використовується в Бразилії, Сербії. Аграрні розписки передбачають кредитування агровиробників під заставу майбутнього врожаю з прив`язкою до земельної ділянки.

Інструмент було запроваджено в 2014 році. До цього часу ним користувалися аграрії восьми областей – Полтавської, Черкаської, Вінницької, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської та Сумської. Станом на 1 лютого видано 200 розписок на суму понад 1.2 млрд. грн.

Допомагає в Україні запроваджувати цей інструмент проект «Аграрні розписки в Україні» в партнерстві з Міністерством аграрної політики та Міністерством юстиції.

Наших аграріїв інформація зацікавила та викликала жваве обговорення.