Бій під Кру́тами— бій, що відбувся16(29) січня1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Уже в березні 1918 року, після підписання Брестської мирної угоди, за німецької окупації України та з поверненням уряду  УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі в Києві.

29 січня, в Україні відзначають 100-річчя подвигу Героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути.

Взакладах освіти району були проведені заходи до Дня пам’яті героїв Крут. Заходи проводилися з метою ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

У закладах організували виставку літератури, документів та фотоматеріалів, присвячених знаковим подіям і визначним постатям Української революції 1917 - 1921 років, провели уроки-реквієми, присвячені подвигу Героїв Крут, проведели покази документальних фільмів про злуку Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.