Перші випадки захворювання на кір почали реєструватись у районі в кінці листопада 2017 року. За листопад-грудень 2017 року у районі захворіло 45 осіб, з них діти –43. Найвищий відсоток захворювань реєструється у віковій групі 1-4 роки – 27  дітей (62,8%). Із числа захворілих – не щеплені проти кору 30 осіб, що становить 66,6%.

Станом на 15.01.18 р. з початку реєстрації захворювання (листопад 17 р.) в Ужгородському районі зареєстровано по первинних діагнозах 117 випадків захворювань на кір. Випадки захворювання зареєстровані в 8 населених пунктах, переважно серед ромського населення. На кінець грудня 2017 р. - початок січня п.р. захворюваність набула поширення, зокрема серед ромських дітей мікрорайону Іванівка смт.Середнє та в с.с.Руські Комарівці, Концово, за останні два дні перших два випадки захворювання зареєстровано в с.Холмок.

Серед населених пунктів, в яких реєструється кір, лідирує смт.Середнє, зокрема мікрорайон Іванівка, на який припадає 53% від всіх випадків захворювань у районі, 60,7% захворілих – не  щеплені проти кору.

14,5% захворілих – ус. Концово, 76,5% з них не щеплені,11,1% -із загального числа захворілих у с.Р.Комарівці, з них 76,5% -не щеплені проти кору.

Поодинокі випадки захворювання зареєстровані в с.с.Велика Добронь, Мала Добронь, Худльово, Кінчеш, Холмок, Ірлява.

Враховуючи високу контагіозність захворювання, значну сприятливість особливо невакцинованих осіб, високий відсоток не щеплених проти кору дітей, а також рівень міграційних процесів , у районі прогнозується подальша несприятлива епідситуація по кору.

Зав.Чопським РЛВ,лікар-епідеміолог Байда Г.М