Службою у справах дітей райдержадміністрації постійно вживаються заходи щодо недопущення влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до закладів для дітей вищевказаної категорії. На кінець 2017 року на обліку перебуває 127 дітей, тобто 33 дітей-сиріт та 94 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опікою та піклуванням перебуває 109 дітей, в дитячих будинках сімейного типу/прийомних сім’ях – 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом  року  взято на облік та надано відповідний статус 12 дітям, з них - 4  дітям-сиротам, та 8 дітям, позбавленим батьківського піклування. З взятих на облік протягом звітного періоду влаштовані під опіку - 4 Знято з обліку за поточний період  21 дітей, 15 -   в зв`язку з досягненням повноліття, 2 - повернуто на виховання до батьків , 2 усиновлено.2 надання повної цивільної дієздатності. В Ужгородському районі функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу та 3 прийомна сім`я, де виховуються 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою у справах дітей райдержадміністрації постійно ведеться робота по створенню нових прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, регулярно забезпечується робота щодо реалізації права дітей на сімейне виховання, систематично проводяться обстеження умов проживання дітей, що перебувають під опікою/піклуванням, дітей-вихованців ДБСТ, прийомних дітей, а також усиновлених дітей.

За звітний період працівники служби у справах дітей прийняли участь у 326 судових засіданнях з питань захисту прав та законних інтересів дітей. На засіданнях комісії з питань захисту прав дитини пріоритетним напрямком є моніторинг злочинів, скоєних неповнолітніми та приймаються спільні заходи з відділом освіти та у справах національностей  райдержадміністрації і районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді щодо виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню правопорушень дітьми. Протягом 2017 року було проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 148 питання. За результатами розгляду розроблено 71 проектів розпоряджень голови райдержадміністрацій, в тому числі щодо ( встановлення і припинення опіки, піклування; збереження майна, право власності на яке або право користування яким мають діти; реєстрації народження дитини, батьки якої невідомі.)

Служба у справах дітей райдержадміністрації  спільно з селищною та сільськими радами  проводить роботу щодо забезпечення житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При досягненні дітей вищевказаної категорії 16-річного віку службою направляються клопотання до виконавчих комітетів  для постановки дітей на квартирний облік.

З метою подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, попередження злочинності та бродяжництва серед дітей, службою у справах дітей спільно з сектором ювенальної привенції районного відділку поліції Ужгородського районного відділення поліції Ужгородського відділу поліції  Головного управління Національної поліції в Закарпатській області та притулком для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації проводяться профілактичні рейди, в ході яких обстежуються населені пункти району, здійснюються перевірки умов проживання, виховання та зайнятості дітей, які перебувають на обліку, відвідуються неблагополучні сім’ї,  затримуються діти, які займаються бродяжництвом та жебракуванням. Так, у 2017році було проведено 7 профілактичних заходів (рейдів) „Вулиця”, „Вокзал”, Всеукраїнський профілактичний захід „Урок” в результаті яких 26 батьків притягнуто до адмінвідповідальності (ст. 184 КУпАП) та 2 загальнообласні профілактичні рейди „Малюк”, в результаті яких 8 батьків притягнуто до адмінвідповідальності (ст. 184 КУпАП) Під час провндення рейдів 5 дітей, доставлено до притулку.

Постійно ведеться облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах з підстав проживання в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини. А також таких, що зазнали насильства або самовільно залишають місця постійного проживання. Про виявлення дітей, що проживають у сім’ях вказаної категорії таких сімей повідомляється Ужгородський районний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді для взяття їх під соціальний супровід.

На кінець 2017 року кількість дітей, яка перебуває на обліку служби  у справах дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах становить 54 дітей. Протягом року 6 із них взято та 4 знято з обліку  СЖО ССД. Із 67 сім’ями проведено профілактичну роботу.

Крім того, на виконання вимог статті 4 Закону України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, наказу начальника служби у справах дітей Закарпатської  обласної  державної адміністрації від 11 січня 2013 року № 3 „Про організацію та проведення перевірок закладів соціального захисту, що створені громадськими, благодійними та релігійними організаціями, де утримуються діти” службою у справах дітей райдержадміністрації було проведено перевірку 2 закладів, а саме стан та умови утримання, ведення особових справ дітей, які влаштовані та перебувають у Центрі соціальної опіки дитини „Дім Милосердя” та  у Будинку Милосердя „Добрий Самаритянин”.

Начальник служби І.Коста